مشاوره رایگان

طراحی دکوراسیون با اصول فنگ شویی

فنگ شویی چیست؟

طراحی دکوراسیون با اصول فنگ شویی

فنگ شویی پروسه ای برای چیدمان اصولی دکوراسیون داخلی یک خانه است و در عمل به دیزاین المان های موجود در خانه و ایجاد هماهنگی بین المان ها اشاره دارد. فنگ شویی که امروزه بسیار از آن تعریف می شود یک هدف واحد و ایده آل برای تمام افراد دارد و آن هم رسیدن به یک زندگی خوب و پر از آرامش است.

طراحی دکوراسیون با اصول فنگ شویی به ایجاد هماهنگی و تناسب بین المان های خانه اشاره دارد تا همه چیز به گونه ای طراحی و دیزاین شود تا افراد از آن حس خوبی دریافت کنند و انرژی مثبت و خوب بر این خانه غلبه کند. با فنگ شویی تغییرات اساسی در خانه ایجاد می شود که به دنباله این تغییرات در المان ها و سبک طراحی داخلی خانه، تغییرات قابل توجهی در ثروت، سلامت و شادی افراد آن خانه اعمال می گردد.

شرکت خانه طلایی گروه مهندسی و معماری است که در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی منزل بر اساس سبک های مختلف فعالیت می کند. تیم متخصص و با تجربه‌ که در این شرکت دایر است، قادر به ارائه بهترین راه حل‌های طراحی دکوراسیون داخلی  اداری، تجاری و مسکونی با اصول فنگ شویی برای انواع خانه‌ها با هر ابعاد و اندازه ای است.

طراحی دکوراسیون خانه بر اساس جدیدترین سبک ها

اصول فنگ شویی

علم فنگ شویی چیست؟

فنگ شویی یک نوع علم است و به چیدمان المان های خانه برای ایجاد هماهنگی و تعادل در آن خانه اشاره دارد؛ بنابراین هر کسی نمی تواند بدون آموزش های لازم بگوید که علم فنگ شویی را در خانه خود اعمال کرده است. پس اگر قصد دارید با فنگ شویی ثروت، سلامتی، آرامش، حال خوب و… را در افراد خانواده حس کنید باید از بهترین افراد که آموزش های لازم را در این حوزه دیده اند کمک بگیرید.

علم فنگشویی ثابت کرده است که چقدر چیدمان غیر اصولی و نامناسب می تواند موجب ایجاد مشکلاتی در آن خانه شود. کشورهای غربی با بهره گیری از این علم توانسته اند به موفقیت برسند و جایگاه خوبی را کسب کنند. با استفاده از علم فنگ شویی در خانه می توانید به افزایش ثروت و سلامتی افراد آن خانه کمک کنید.

معنی کلمه فنگ شویی

معنی کلمه فنگ شویی در چینی که به باد و آب اشاره دارد، یک فلسفه و فن باستانی در چین است و برای پیدا کردن دکوراسیون مناسب و چیدمان درست اشیا در ساختمان‌های مسکونی، تجاری، باغ و غیره استفاده می‌شود تا بهترین اثر را بر سلامتی، شادی، موفقیت، هماهنگی و به‌طور کلی انرژی مثبت داشته باشد.

طراحی دکوراسیون آشپزخانه با اصول فنگ شویی

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی همراه با مهندسین خانه طلایی

فنگ شویی در چیدمان

طراحی دکوراسیون خانه با اصول فنگ شویی

ممکن است بارها برایتان پیش آمده باشد که وارد یک خانه می شود و انرژی و حال خوب آن خانه شما را جذب خود می کند، این انرژی و حال خوب آن خانه با علم فنگشویی به دست آمده است و افراد آن خانه یا با آموزش هایی که دیده اند یا به کمک یک فرد آموزش دیده اقدام به طراحی دکوراسیون خانه با اصول فنگ شویی داشته اند.

برای طراحی دکوراسیون خانه با اصول فنگ شویی نیاز به جابجایی وسایل در چیدمان خانه دارید تا بتوانید حس و حال و انرژی آن خانه را افزایش دهید. با تغییرات مورد نیاز موجب ایجاد انرژی مثبت و آرامش بسیاری در آن خانه می شوید که با گذر زمان تغییراتی در افراد نیز اعمال می شود مثل افزایش ثروت و دارایی افراد آن خانواده می شود.

فنگ شویی در چیدمان

طراحی دکوراسیون پذیرایی با اصول فنگ شویی

بهداشت و تهویه هوا برای فنگ شویی پذیرایی بسیار با اهمیت است و یکی از مهمترین کارها برای ایجاد این ویژگی قرار دادن یک جاکفشی در گوشه کنار پذیرایی است، تا تمامی کفش ها درون آن جایگذاری شوند. فراموش نکنید که هیچ نوع کفش و یا دمپایی نباید در فضای پذیرایی باشد، زیرا وجود آن باعث کاهش زیبایی خانه می شود و بوی نامطبوعی در خانه ایجاد می شود.

بیشترین تاثیر را در زیبایی یک خانه رنگها دارند ولی اگر با علم فنگ شویی پیش روید، می توانید با استفاده از رنگ هایی زیبا انرژی و جذابیت خانه را افزایش دهید. برای انتخاب رنگ ها باید بگونه ای عمل کنید که ترکیبی از رنگ های هم خانواده و محدود در فضا دیده شود اما موجب برهم خوردن نظم آن فضا نشود.

فنگ شویی اتاق خواب

از عناصر طبیعی برای دکوراسیون خانه استفاده کنید تا حس و حال بهتری را انتقال دهند؛ مثلا گیاهان، صدف، چوب، سنگ و… از عناصر طبیعی و زیبایی محسوب می شوند که وجود آن برای فنگ شویی پذیرایی ضروری است. در گوشه و کنار منزل خود می توانید از این المان ها بهره مند شوید.

به جای استفاده از تابلوهای قدیمی و کهنه سعی کنید تعدادی قاب عکس تهیه کنید و عکس های خانوادگی خود را قاب کنید. استفاده از قاب عکس خانوادگی در فضای پذیرایی خانه، حس بی نظیری ایجاد می کند. یک نکته برای تهیه قاب عکس زوج ها در خانه باید در نظر گرفته شود و آن هم عدم چاپ عکس انفرادی و قاب کردن آن است.

کفپوش خانه از دیگر نکات مهم برای طراحی دکوراسیون پذیرایی با اصول فنگ شویی است که اشاره به این موضوع دارد، که باید برای کفپوش از متریال مناسب استفاده کنید. مثلا پارکت و یا کفپوش چوبی بهترین انتخاب است که هم باعث افزایش گرما و صمیمیت خانه می شود و هم سر و صداهای اضافی را کاهش می دهد.

طراحی دکوراسیون اتاق خواب با اصول فنگ شویی

طراحی دکوراسیون اتاق خواب با اصول فنگ شویی

فنگ شویی اتاق خواب اگر به درستی انجام شود باعث ایجاد آرامش و حال خوب در آن اتاق خواب می شود. برای فنگ شویی اتاق خواب باید المان های آن را جابجا کنید و برخی از المان های اضافی را هم حذف کنید.

سرویس خواب یکی از مهمترین المان ها در این زمینه محسوب می شود که باید به درستی چیدمان شود. تخت خواب هیچگاه نباید مقابل درب یا زیر پنجره اتاق قرار گیرد و توجه کنید که روبروی آن هیچ المان خیره کننده و چشمی گیری نباشد زیرا موجب برهم خوردن نظم اتاق خواب می شود.

تناسب رنگی خوبی در اتاق خواب ایجاد کنید. تناسب رنگی بین سرویس خواب و دیگر المان ها مثل پرده باعث انتقال انرژِی و حفظ نظم اتاق خواب می شود. رنگ های خنثی (کرم، قهوه ای، سفید، خاکستری و…) و رنگ های پاستیلی (هلویی، کاراملی، نعنایی، موزی و…) بیشترین کاربرد را دارند که می توانید از آنها استفاده کنید.

المان ها و تجهیزاتی که مربوط به کار می شوند و آموزشی هستند را از این فضا دور کنید. میز تحریر، کتابخانه، وسایل کاری و… از جمله المان هایی هستند که باید از اتاق خواب دور باشند تا انرژی این المان ها به اتاق خواب نرسد و فضای اتاق خواب باید کاملا آرامش بخش و بدون استرس و مشغله های روزانه باشد.

دکوراسیون با اصول فنگ شویی

طراحی دکوراسیون آشپزخانه با اصول فنگ شویی

طراحی دکوراسیون آشپزخانه با اصول فنگ شویی باعث می شود تا این فضا برای همه ی اعضای خانواده کاربردی تر شود و با استفاده مداوم از آن خسته نشوند.

یکی از مهمترین نکات برای فنگ شویی آشپزخانه عدم استفاده از ظروف ترک خورده و شکسته است زیرا اینگونه وسایل انرژی منفی را انتقال می دهند. اگر فکر می کنید که وسایل شکسته و ترک خورده ای دارید حتما آن را پیدا کرده و دور بیندازید. برخی ظروف ممکن است یادگاری باشند بنابراین بهتر است برای نگهداری آنها اقدام به تعمیر آن کنید.

یک بررسی کامل روی وسایل داشته باشید و ببینید که کدام یک از وسایل خراب و کدام یک سالم هستند. پس از بررسی وسایل آشپزخانه با توجه به قوانین فنگشویی چیدمان را انجام دهید و وسایل خراب را تعمیر کنید. مثلا اگر خرد کن خراب شده آن را تعمیر کنید یا اگر چاقو کند شده آن را تیز کنید.

اجاق گاز المان دیگری است که توجه به آن طراحی دکوراسیون با اصول فنگ شویی بسیار با اهمیت است. برای اینکه از علم فنگ شویی در آشپزخانه استفاده کنید باید اجاق گاز خود را همیشه تمیز نگه دارید و سعی کنید که از تمام شعله های آن هر روز استفاده کنید تا موجب افزایش انرژی محیط شود.

برای فنگشویی آشپزخانه آن دسته از وسایل را که مرتبط با یکدیگر هستند را در یک قسمت قرار دهید. مثلا سعی کنید که یک کابینت نزدیک به اجاق را به ادویه ها اختصاص دهید یا مثلا تمامی قاشق، چنگال و چاقوها را در یک کشو بچینید.

طراحی دکوراسیون حمام با اصول فنگ شویی

طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی با اصول فنگ شویی

برای فنگشویی سرویس بهداشتی یک نکته بهداشتی و حائز اهمیت وجود دارد که باید آن را رعایت کنید تا انرژی مثبتی در فضا ایجاد شود و آن هم خارج کردن مسواک‌ها از این فضا می باشد. مسواک اگر درون فضای سرویس بهداشتی قرار گیرد میکروب‌های این محیط را جذب می کند و انرژی منفی به خود می‌گیرد، به همین دلیل باید چند درپوش برای مسواک‌ها تهیه کنید و آنها را در فضایی دور از سرویس بهداشتی قرار دهید.

هرگز نباید درب سرویس بهداشتی باز باشد بنابراین همیشه درب این بخش خانه را ببندید. فضای سرویس بهداشتی از بخش‌های دیگر خانه اصلا نباید رویت شود.

استفاده از آینه در فضای سرویس بهداشتی ضروری است زیرا ترکیب آینه و نور موجب بزرگنمایی فضا می‌شود و زیبایی بی‌نظیری را به فضا انتقال می‌دهد.

از عود، شمع، خوشبو کننده‌ها در سرویس بهداشتی خانه استفاده کنید زیرا اینگونه وسایل انرژی بالایی دارند و برای سرویس بهداشتی جزو ضرورت‌های این بخش محسوب می‌شوند.

طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی با اصول فنگ شویی

طراحی دکوراسیون حمام با اصول فنگ شویی

برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه با اصول فنگ شویی توجه کنید که هیچ کدام از وسایل شخصی درون این فضا قرار نگیرد. وسایلی مثل حوله که شخصی و مختص به یک فرد هستند باید در کمدی دور از این فضا جایگذاری شود زیرا حوله میکروب‌ها را جذب می‌کند و انرژی منفی را انتقال می‌دهد. بنابراین اگر حوله‌های شما در حمام است از این به بعد جای بهتری برای آنها در نظر بگیرید.

برای فنگشویی حمام باید سعی کنید که از رنگ‌های گرم و روشن استفاده کنید زیرا اینگونه رنگ‌ها تاثیر زیادی روی انرژی و حس خوب فضا می‌گذارند.

گیاهان به تنهایی می‌توانند انرژی بد محیط را خارج کنند به همین خاطر استفاده از آنها برای حمام خانه ضروری است و بهتر است سعی کنید نمونه‌هایی از این المان طبیعی را برای خانه تهیه کنید.

 

قوائد طراحی دکوراسیون با اصول فنگ شویی

یک سری قوانین کلی برای طراحی دکوراسیون با اصول فنگ شویی وجود دارد که در ادامه برخی از آنها را بیان کرده ایم:

 • عدم قرارگیری سرویس بهداشتی درروبروی درب ورودی خانه
 • طراحی پذیرایی یا اتاق نشیمن روبروی درب خانه
 • نورپردازی خانه باید کاملاً فضا را روشن کند.
 • نظافت باید بر خانه غلبه کند و همه‌ی بخش‌های خانه مرتب و تمیز باشد.
 • از قرار دادن کفش‌ها در جایی به غیر از جاکفشی خودداری کنید.
 • استفاده از گل و گیاهان طبیعی
 • گل‌های مصنوعی خانه را کنار بگذارید.
 • مواد خوراکی که تاریخ انقضای آنها گذشته است را دور بیندازید.
 • در طول روز چندبار پنجره‌ها را باز نگهدارید.
 • در راهروی خانه یک عدد آینه قرار دهید.
 • تعادل در استفاده از رنگ‌ها

شرکت دکوراسیون داخلی در تهران

شرکت مهندسی خانه طلایی به عنوان یک شرکت معتبر و حرفه‌ای در زمینه تأثیر فنگ شویی بر دکوراسیون داخلی منزل در تهران و سایر مناطق فعالیت می‌کند. این شرکت با تیمی متخصص و با تجربه در زمینه بازسازی ساختمان و طراحی داخلی، به ارائه خدمات شخصی‌سازی شده و با رعایت نیازها و سلیقه مشتریان، طراحی‌های منحصر به فردی ارائه می‌دهد.

مهمترین مرحله در فرآیند طراحی دکوراسیون داخلی منزل با توجه به فنگ شویی، جمع‌آوری اطلاعات و آشنایی با علایق و نیازهای مشتری می‌باشد. در این مرحله، تیم مهندسین و متخصصان شرکت با مشتریان در ارتباط بوده و ایده‌ها، نظرات و امکانات موجود در منزل را بررسی می‌کنند.

 09123622765

09123622471

تماس