مشاوره رایگان

بازسازی سرویس بهداشتی و حمام

بازسازی سرویس بهداشتی و حمام

بازسازی سرویس بهداشتی و حمام یکی از حساس ترین کارهای بازسازی است.دلیل این امر تماس آن ها با آب است. همانطور که می دانید، رطوبت

tel:09123622765
09123622765

دشمن اصلی ساختمان است.

در این مقاله همه چیز را در مورد بازسازی سرویس بهداشتی وحمام به شما خواهیم گفت.

فهرست

بازسازی سرویس بهداشتی و حمام

بازسازی سرویس بهداشتی و حمام در کرج و تهران 

حمام و سرویس بهداشتی یکی از مهم ترین و کاربردی ترین مکان های ساختمان است. وسایل حمام و سرویس بهداشتی سالم و زیبا نقش مهمی در رفاه افراد دارند. بنابراین با بازسازی می توانید به سرویس بهداشتی وحمامی زیبا و سالم دست پیدا کنید.

دلایل بازسازی سرویس بهداشتی و حمام در تهران و کرج 

امروزه برخی افراد بنا به دلایلی تمایل به بازسازی سرویس بهداشتی و حمام ساختمان خود دارند. اما دلایل اصلی که آنها را مجبور به انجام این کار می کند عبارتند از:

1. طراحی داخلی قدیمی و دکوراسیون حمام و توالت

2. خرابی یا فرسودگی تجهیزات حمام. به عنوان مثال، تعمیرات کاشی، سرامیک، یراق آلات ساختمانی، سرویس بهداشتی و دوش را می توان در این مورد گنجاند.

3. نشتی لوله های آب و فاضلاب در توالت و حمام. یا ترک در لوله ها

4. فضای داخلی کوچک حمام. افراد ممکن است بخواهند حمام را برای استفاده بهتر از فضا بازسازی کنند.

بازسازی سرویس بهداشتی و حمام
بازسازی سرویس بهداشتی و حمام
بازسازی آشپزخانه

اهمیت بازسازی سرویس بهداشتی و حمام در تهران و کرج

حمام یکی از مهم ترین و کاربردی ترین مکان های خانه است. در نتیجه زیبایی و در عین حال سلامت دستگاه های مختلف در این دو اتاق آسایش بیشتری را برای اعضای خانواده فراهم می کند. به عنوان مثال، دستشویی، توالت و حمام نقش مهمی دارند. در اینجا نحوه تبدیل آن به فضایی مدرن با مراحل بازسازی حمام و توالت آورده شده است.

مراحل بازسازی حمام و سرویس بهداشتی ساختمان در تهران و کرج 

1. چیزهای قدیمی را جدا کنید و یک لیست خرید ایجاد کنید

قبل از شروع خرید، باید لیستی از اقلام قابل استفاده و غیرقابل استفاده تهیه کنید. این به شما کمک می کند تا مقدار زیادی صرفه جویی کنید. پس از جداسازی اقلام، لیستی از اقلامی را که باید بخرید تنظیم کنید تا روند کار شما به خوبی پیش برود.

2. بازرسی تاسیسات لوله کشی و برق

یکی از اقدامات مهم قبل از شروع تبدیل، بررسی تاسیسات برقی و بررسی لوله های آب بهداشتی می باشد. مطمئن شوید که نصب بدون خطا است و سپس دست به کار شوید.

نکته مهم :
لوله کشی

خطوط برگشت را برای نشتی بررسی کنید. در صورت نیاز به تعویض واشر یا نوار تفلون مورد استفاده برای آب بندی لوله ها
این کار را انجام دهید با یک آچار فرانسوی می توان لوله ها را باز کرد و سپس بررسی کرد.

سیم کشی

اگر قصد دارید محل سیم کشی را تغییر دهید و نور متفاوتی در اتاق خود ایجاد کنید، باید سیم کشی جدید را مسیریابی کنید.
نورپردازی جدید ایجاد کنید. در این بین باید سقف کاذب را نیز تخریب کنید.
سوکت را تغییر دهید تا با موقعیت جدید لامپ ها و کابینت های جدید خود سازگار شوید. به هر حال بهتره
خروجی باید نزدیک کمد، آینه و سینک باشد.

3. آب و برق توالت و حمام را قطع کنید

هنگام بازسازی سرویس بهداشتی و حمام، ممکن است به لوله های سیستم آبرسانی ساختمان آسیب وارد شود. بنابراین بهتر است قبل از شروع کار بازسازی، شیر آب اصلی ساختمان را ببندید. اما اگر سیستم لوله کشی ساختمان شما کلکتور باشد، کار شما بسیار راحت تر است.

زیرا می توانید مستقیماً آب حمام و توالت را قطع کنید. مراقب باشید زیرا برداشتن کاشی و سرامیک می تواند به سیم های داخلی آسیب برساند. در نتیجه قطع برق همچنین یک شرط ایمنی شغلی در نظر گرفته می شود.

4. برداشتن تجهیزات در توالت و حمام

در این مرحله وسایل توالت و حمام را با استفاده از ابزار مناسب جدا کنید.
ابزارهایی مانند توالت، وان، سینک، آینه، کاشی و سرامیک و غیره.

برای انجام بهتر این مرحله چند نکته را در نظر داشته باشید:

ابتدا با برداشتن کاسه توالت شروع کنید. سپس دوش حمام و سایر وسایل مانند سر دوشی، المی و همچنین شیرهای موجود در توالت و حمام را بردارید.
سپس سینک و کابینت همراه را از محل اتصال جدا کنید.

5. رنگ مورد نظر خود را انتخاب کنید

برای شروع بازسازی سرویس بهداشتی باید به دنبال رنگ مناسبی برای آن باشید. برای این اتاق ها بهتر است از رنگ های ملایم و خسته استفاده کنید. رنگ های سفید و آبی طرفداران زیادی دارند اما در حال حاضر رنگ خاکستری برای این فضا بسیار مد است.

6. تخریب محل برای بازسازی حمام

در این مرحله باید کاشی ها و شیرآلات قدیمی به طور کامل برداشته شوند. البته اگر انزوای سرویس شما مشکلی ندارد. می توانید کاشی و سرامیک سرویس را روی کاشی و سرامیک قدیمی بچسبانید.

نکته مهم :

اگر می خواهید سینک را بردارید، ابتدا باید لوله ها را جدا کنید.
برای بریدن عایق از چکش استفاده نکنید، در عوض اره ابزار بهتری برای برش آن است. ماسک محافظ، دستکش و غیره
عینک را فراموش نکنید.

بازسازی سرویس بهداشتی و حمام
بازسازی سرویس بهداشتی و حمام

در نهایت، کابینت ها، آینه ها، کاشی های کف و هر جزء دیگری که قصد تعویض آن را دارید بردارید. وقتی از
برداشتن کف کاشی ایده خوبی است که ابتدا کاشی ها و سپس توالت قدیمی را بردارید.

7. عایق حمام

مهم ترین بخش بازسازی محیط مرطوب عایق است. روش های زیادی برای عایق کاری مجرا وجود دارد که رایج ترین آن ها روش کیسه ای است. توجه داشته باشید که عایق حمام باید حداقل 40 سانتی متر روی دیوار کشیده شود.

8. نصب کاشی و سرامیک

پس از عایق کاری صحیح سرویس بهداشتی و حمام باید سرویس سرامیک و کاشی را نصب کنید. برای کاشی های کف بهداشتی بهتر است از کاشی های 15*15 یا 20*20 استفاده شود. برای کاشی های دیوار سرویس باید از کاشی های 40×20 یا 30×30 برای کاهش کار استفاده شود.

نکته مهم :

پس از کاشی کاری دیوار، کف سرویس بهداشتی و حمام را اجراع کنید. برای این کار می توانید از کاشی یا سنگ استفاده کنید. با استفاده از ملات ماسه سیمان و کف سازی و تسطیح کف مناسب، کف را آماده کنید

9. انتخاب و نصب لوازم جدید در سرویس بهداشتی و حمام

چیدمان تجهیزات یکی از نکات مهمی است که باید به آن توجه کرد. چیدمان وسایل قابل استفاده در این قسمت به گونه ای است که جلوه و مساحت قابل استفاده سرویس بهداشتی و حمام افزایش می یابد.

بنابراین بهتر است برای این منظور از شیرآلات مدرن استفاده کنید که نه تنها فضای کمتری را اشغال می کنند. بلکه بازدهی بالاتر و طول عمر بیشتری نیز دارند و زیبایی خاصی به این قسمت می دهند.

استفاده از کنسول و آینه بلند درسرویس بهداشتی و حمام باعث می شود فضا بزرگتر و زیباتر به نظر برسد.

10. نصب سیستم تهویه و روشنایی

این مرحله نیز نقش مهمی در زیباسازی سرویس بهداشتی دارد و مدتی است که در اولویت قرار گرفته است. معمولا استفاده از نور سفید یا به اصطلاح مهتابی بیشتر برای سرویس بهداشتی مناسب است.
مراحل بازسازی سرویس بهداشتی و حمام با نصب پنکه تهویه و سیستم روشنایی جدید در آن تکمیل می شود.

بازسازی سرویس بهداشتی و حمام
بازسازی سرویس بهداشتی و حمام

وسایل مورد نیاز برای بازسازی سرویس بهداشتی وحمام :

 • ماسک ایمنی
 • دستکش
 • عینک
 • درزگیر سیلیکون
 • چکش
 • متر
 • کاردک
 • تراز
 • استانبولی
 • پتک کوچکِ پلاستیکی
 • دریل
 • سطل
 • پیچ و رول پلاک (به تعداد کافی)
 • نوار تفلون
 • آچار فرانسه
 • پیچ گوشتی دو و چهارسو
 • اره آهن‌بری
 • چاقو جیبی
 • سیم سیار

زمان بازسازی سرویس بهداشتی و حمام در تهران و کرج 

 1. زمان تقریبی تخریب و حمل زباله 3 روز می باشد.
 2. کاشی و سرامیک، بسته به اندازه، 1 روز تا یک هفته طول می کشد.
 3. انجام کارهای کناف 3 تا 5 روز زمان می برد.
 4. پروسه نقاشی یک هفته طول می کشد.

عوامل در محاسبه هزینه بازسازی سرویس بهداشتیی و حمام در تهران و کرج

یکی از پیچیده‌ترین بخش‌های ارزیابی هزینه بازسازی سرویس بهداشتی وحمام، تفسیر ساده از آنچه که بازسازی است. برخی از افراد ممکن است بازسازی را به عنوان یک پوشش رنگ، یک سر و پرده حمام جدید و یک سینک و روشویی جدید ببینند، در حالی که برخی دیگر توالت، وان و روشویی را جایگزین می کنند، کف و کاشی کاری هزینه را زیاد کند و از صفر شروع می کنند و به پایان رساندن.

این باعث می شود محدوده هزینه کل به طور غیرعادی گسترده به نظر برسد. علاوه بر این، تنوع مواد موجود و تنوع زیاد قیمت آن مواد، تعیین بودجه معقول را دشوار می کند . محصولات کم‌هزینه را می‌توان در فروشگاه‌های لوازم خانگی یافت باسطح پایین تریافت .

بازسازی سرویس بهداشتی و حمام
بازسازی سرویس بهداشتی و حمام

در حالی که فروشگاه‌ها و وب‌سایت‌های سطح بالاتر، مواد متوسط را با گزینه‌های سفارشی‌سازی بیشتر ارائه می‌دهند.
وسایل قیمت بالا را می توان به صورت سفارشی ساخت یا از فروشگاه های تخصصی برای فضایی واقعاً منحصر به فرد با هزینه سفارش داد.

این محدوده‌ها را می‌توان با هم ترکیب کرد و با هم تطبیق داد: شاید شما عاشق یک سینک گران‌ قیمت زیبا شوید، اما مایل به مصالحه با کاشی‌های اولیه هستید. این ها فاکتورهایی هستند که باید در نظر بگیرید وقتی شروع به صفر رساندن از آنچه می خواهید و آنچه می توانید بپردازید.

هرینه ساخت سرویس بهداشتیی

هنگام ساخت سرویس بهداشتیی ، تعیین هزینه ساخت سرویس بسیار مهم است. در این صورت می خواهیم بررسی کنیم سرویسی که قرار است بسازیم ایرانی است یا خارجی یا هر دو اگر فضای کافی داریم.

هنگام ساخت سرویس، تعدادی ابزار و تجهیزات متغیر است، یعنی تعدادی از وسایل سرویس فرنگی با سرویس ایرانی متفاوت است، به عنوان مثال. سنگ توالت.

اما تعدادی از کارها و تجهیزات برای هر دو مشترک است، مانند کف، دیوارپوش، سینک و … هزینه ارائه خدمات به تجهیزات و مواد مورد استفاده برای سرویس بستگی دارد. اما اگر بخواهیم این هزینه را به طور معمول محاسبه کنیم. هزینه ساخت یک سرویس بهداشتیی بدون سنگ توالت ، درب و پنجره و شیر آلات مورد نیاز کمتر از این که همه موارد ذکر شده بالا را بخواهیم خریداری کنیم .

نکته مهم:

لازم به ذکر است که این هزینه به بسیاری از موارد ذکر شده در مقاله بستگی دارد و معمولاً قیمت ذکر شده در نظر گرفته می شود و با در نظر گرفتن تحریم ها و تورم موجود در کشور امکان افزایش یا کاهش هزینه وجود دارد.

بازسازی سرویس بهداشتی و حمام
بازسازی سرویس بهداشتی و حمام

کلام آخر

اگر محدودیت بودجه دارید، هنگام بازسازی سرویس بهداشتی و حمام باید کارهای را در اولویت قرار دهید تا متضرر نشوید. پیشنهاد ما به شما:

1.اگر قصد بازسازی یا ساخت سرویس بهداشتی و حمام  را دارید، حتما با تیم های نوسازی همکاری کنید زیرا آن ها کار را از نظر زمان و هزینه برای شما بهینه می کنند.

2.یکی دیگر از مزیت های همکاری با شرکت های نوسازی این است که شرکت طرف قرارداد موظف به تبدیل آثار با ضمانت می باشد که برای شما نکته مثبتی است.

ارتباط با خانه طلایی

کارشناسان مجموعه خانه طلایی با کمال میل به سوالات شما پاسخ خواهند داد و در زمینه بازسازی ویلا، ساختمان تجاری ، اداری و پزشکی ، مسکونی، طراحی ساخت ساخت ویلا وباغ ، بازسازی آشپزخانه ، به شما مشاوره رایگان خواهند داد.

شماره های تماس با گارشناسان :

09123622765

09123622471

تماس