مشاوره رایگان

بازسازی ویلا

بازسازی ویلا: به طور معمول پس از مدتی استفاده از ویلا و بسته به قدمت ساختمان ممکن است نیاز به بازسازی ویلا باشد.

tel:09123622471
09123622471

افرادی که در شمال ویلا می خرند می توانند از ویلاهای نوساز بیشترین استفاده را داشته باشند. اما عده ای با خرید ویلا قدیمی وبازسازی کردن آن را به ملکی با ارزش تری تبدیل می کنند.

در این مقاله می خواهیم در مورد بازسازی ویلا و هدف آن صحبت کنیم. علاوه بر این ابتدا در مورد اینکه آیا بازسازی ویلا با بهسازی آن متفاوت است صحبت خواهیم کرد. زیرا برخی افراد این دو کلمه را با یک چیز اشتباه می گیرند.

بازسازی ویلا تهران 

بازسازی ویلا یکی از بهترین راه ها برای داشتن یک ویلا جدید با هزینه کم است. مانند هر چیز دیگری، فضای زندگی ما نیاز به نگهداری و نوسازی دارد تا بتواند نیازها و خواسته های ما را در مدت زمان طولانی تری برآورده کند. بنابراین بازسازی ویلا کاری است که دیر یا زود به سراغ ویلای ما می آید و باید برای آن آماده باشیم تا در بهترین زمان بهترین پاسخ را بدهیم.

تفاوت بازسازی ویلا با نوسازی ویلا

بازسازی و نوسازی ویلا می توانند بسیار شبیه به هم باشند و در بسیاری از موارد به جای یکدیگر استفاده می شوند. اما این دو تفاوت های چشمگیر و قابل توجهی با یکدیگر دارند. با گذشت زمان علاوه بر قسمت های بیرونی استفاده شده در ویلا، قسمت های داخلی مانند لوله کشی، کابل ها و سایر قسمت های داخلی ویلا نیز دچار فرسودگی و آسیب می شوند.

بازسازی ویلا احتمالا مربوط به قسمت های خاصی از ویلا می باشد. به احتمال زیاد فقط قسمت های بیرونی را تعویض می کنید یا بخشی از پلان ویلا را بازسازی می کنید. هنگام بازسازی ویلا معمولا پلان ویلا حفظ می شود. بازسازی ویلا کمی متفاوت است در اغلب موارد بازسازی ویلا شامل تعویض تمامی زیرساخت ها و قسمت های داخلی سازه ویلا می باشد. در برخی موارد پلان تغییر کرده و در برخی موارد حتی کل فضا تا اسکلت و فونداسیون بازسازی شده است.

بیشتر بخوانیم :طراحی و ساخت باغ و ویلا

در واقع بعد از بازسازی ویلا با یک ویلای جدید با متریال جدید و حتی نقشه و اتاق های جدید روبرو می شوید. بسیاری از ویلاهای قدیمی با پلان های قدیمی و خسته کننده نیاز به بازسازی دارند. اما با بازسازی احتمالا فقط با مواد جدید روبرو خواهید شد. بیان این تفاوت در این تم برای این بود که شما بهترین انتخاب را بین این دو مورد داشته باشید تا بهترین انتخاب را برای ویلای خود داشته باشید.

بازسازی ویلا تقریباً شبیه یک طرح اولیه است. برای طراحی و اجرای پلان ویلا هنگام بازسازی ویلا باید به یک متخصص مراجعه کنید. با این حال بازسازی ویلا نیز نیاز به مشاوره دارد.

طراحی لنداسکیپ برای باغ و ویلا

بازسازی ویلا

چرا نوسازی ویلا؟

اگر از طراحی قدیمی ویلای خود به ستوه آمده اید و دیگر چیدمان ویلا مناسب شما نیست، اگر تمام قسمت های ویلا قدیمی و پوسیده است و نیاز به بازسازی ویلا دارید، باید از همین امروز شروع کنید.

یک راه حل سخت و پرهزینه در این مواقع، تخریب و بازسازی ویلا است. شغلی که هزینه های گزافی را به همراه خواهد داشت. راه حل بهتر و ساده تر در این مواقع تبدیل یا بازسازی ویلای خودتان است.

شما می توانید با کاهش تقریباً یک دهم یا حتی کمتر از هزینه ساخت ویلا و در عوض خرید ویلای نوساز، ویلای خود را بازسازی کنید. در واقع پس از بازسازی ویلا، شما یک ویلای نوساز خواهید داشت که تمامی قطعات آن نوساز و به روز است و تقریبا 20 تا 30 سال آینده ویلا شما را تضمین می کند.

 

بازسازی ویلا در رطوبتی کشور اصول خاص خود را دارد

برای بازسازی ویلا در شمال کشور که رطوبت، بارندگی، گرما یا سرما و … بسیار شدیدتر از شرایط عادی در شهرهایی مانند تهران است، بازسازی ساختمان و کارهای ساختمانی در این مناطق اصول خاص خود را دارد.

به عنوان مثال:

به دلیل رطوبت زیاد، نوع متریال انتخاب شده برای قسمت های مختلف ویلا باید سازگاری رطوبت خوبی داشته باشد. مثال، استفاده از متریال از چوب حرارتی یا پوشش بتنی انتخاب بسیار بهتری نسبت به متریال از جنس فلزی است. در صورت استفاده از فلزات یا باید از نوع گالوانیزه آن ها استفاده شود و یا از جنس فولاد ضد زنگ با ضخامت و کیفیت مناسب باشد.

عایق رطوبتی نیز هنگام بازسازی این ویلاها بسیار مهم است. با توجه به اصول عایق کاری باید شرایطی ایجاد کرد که میزان رطوبتی که در داخل ویلا پخش می شود مضر و آزاردهنده نباشد. در ضمن این عایق باعث خفگی هوا در ویلا نمی شود.

انتخاب تجهیزات یا مصالح نامناسب می تواند وضعیت ویلا را پس از بازسازی بدتر کند. مثلاً گاهی می بینید که در شمال یا جنوب کشور به دلیل رطوبت زیاد از سیمان به جای گچ استفاده می شود تا نازک کاری دیوارهای ویلا زودتر خشک شود.

این انتخاب اشتباه به بهانه رطوبت زیاد و خشک شدن آهسته گچ و استفاده از سیمان به جای آن منجر به خفگی فضای ویلا می شود، رطوبت اتاق افزایش می یابد و افراد پس از چند دقیقه حضور در این مکان بدلیل رطوبت زیاد کاملا خیس می شوند. 

هنگام بازسازی ویلا در این مناطق موارد زیادی وجود دارد که باید در نظر بگیرید.

بازسازی ویلا در مناطق سردسیر کشور اصول خاص خود را دارد

بازسازی ویلا در مناطق سردسیری مانند منطقه لواسان تهران اصول خاص خود را دارد: بازسازی ویلا یا ساختمان به معنای بهبود شرایط استفاده از آن است. به این ترتیب اگر ویلای شما در مناطق بسیار سردسیری مانند آبعلی، لواسان، در مناطق کوهستانی آذربایجان یا مناطق مشابه قرار دارد، باید سیستم گرمایش و عایق حرارتی بهتری از طریق بازسازی برای ویلای شما انتخاب و اجرا شود. این سیستم های گرمایشی بهتر و کاملتر می شوند.

از سوی دیگر، بازسازی در یک محیط بسیار سرد با بازسازی در آب و هوای معمولی مانند تهران کاملاً متفاوت است. اگر ویلای شما در چنین منطقه سردسیری قرار دارد، دوره بازسازی ویلای شما باید محدود به ماه های گرم سال باشد. زیرا در فصل سرما نیروی کار در این مناطق نه می توانند کار خود را به خوبی انجام دهند و نه بازسازی از کیفیت قابل قبولی برخوردار خواهد بود.

از طرفی در سرما و یخبندان هزینه بازسازی و مدت زمان اتمام آن بسیار بیشتر از آنچه انتظار داشتید خواهد بود.

انتخاب و اجرای صحیح عایق حرارتی در صورت قرار گرفتن در مناطق سردسیر نکته بسیار مهم و ضروری در ویلای شما می باشد. افزایش کیفیت بهره وری یا استفاده از ویلای شما در یک منطقه سردسیر به توانایی تامین و حفظ گرما در ویلا بستگی دارد. این نسل گرما و حفظ آن باید در شرایطی انجام شود که هوای داخل ویلا تازه بماند.

انتخاب و اجرای صحیح تهویه مطبوع ویلا به همراه سیستم گرمایشی به گرم و راحت و همچنین همیشه تازه و راحت بودن هوای ویلا کمک می کند.

 

چه زمان باید ویلا را بازسازی کرد ؟

معمولا زمانی شروع به بازسازی ساختمان می کنیم که مثلا حداقل 10 سال از ساخت ویلا گذشته باشد. معمولا افرادی که دوست دارند در خانه ای شیک و مدرن زندگی کنند، سعی می کنند با بازسازی ویلا، آن را زیباتر جلوه دهند.

مواردی مانند نگهداری درب و پنجره ها، تعویض کفپوش، استفاده از متریال جدید در طراحی داخلی دیوارها، نورپردازی شیک و … مواردی هستند که ویلا را زیباتر می کنند. بنابراین معمولا از این روش ها برای بازسازی استفاده می کنند.

طراحی ویلا توسط معماران و طراحان داخلی انجام شده است. معمارانی که در قسمت نما کار می کنند نیز در این قسمت کار می کنند. بنابراین با کمک این افراد ساختمان هایی که رنگ خود را از دست داده اند رنگ جدیدی به خود می گیرند و ظاهر آن ها زیباتر می شود.

 

عوامل موثر در بازسازی ویلای فرسوده

قدمت ویلا:

هر چه عمر ویلا کمتر باشد، بازسازی آن آسان تر می شود، اما با افزایش عمر ویلا، بازسازی سخت تر و دشوارتر می شود. چرا که سازه ویلا در بسیاری از قسمت ها خراب شده است.

نوع ویلا (ساختار و تجهیزات ویلا):

بهتر است این مورد را با یک مثال توضیح دهیم: اگر ویلا با سازه بنایی ساخته شده باشد، تخریب دیوارها و تغییر طراحی داخلی آسان نیست، مگر اینکه با کمک شرکت های مجرب و افراد فنی و آگاه سازه .ساختمان.

سبک معماری ویلا:

در بازسازی ویلا به عنوان مثال، هنگام بازسازی یک ویلا، با رعایت جنبه های زیبایی شناختی، یک ویلا به سبک مدرن را به ویلایی کلاسیک یا برعکس تبدیل می کنیم.

منطقه ویلا:

فضای بیرونی ویلا بخش مهمی از ویلا است که به اندازه فضای داخلی ساختمان اهمیت دارد،فضای بیرونی ویلا علاوه برمتراژ  و مساحت کوچک یا بزرگ بودن آن  باید اصول طراحی در آن رعایت شده  باشد. زیرا در واقع اصلی ترین  محوطه ای است که بنای ویلا در آن وجود دارد. سبک بازسازی نباید با فضای ویلا متفاوت باشد و از نظر زیبایی و ظاهر مکمل یکدیگر باشند.

 

مراحل آماده سازی ویلا برای بازسازی 

برای طراحی ویلا ابتدا باید تمامی شرایط اعم از متراژ زمین، ویلاهای هم جوار و قوانین موجود برای ساخت و ساز و بازسازی ارزیابی شود. سپس در قسمت هایی از ساختمان که توسط کارشناسان تایید شده است، تخریب صورت گیرد.
پس از انجام این مراحل باید مسیر لوله های آب سرد و گرم حمام یا ماشین ظرفشویی، ماشین لباسشویی و … را تشخیص داد.

سپس می توانید کابینت، در و پنجره جدید نصب کنید و ویلا را رنگ آمیزی یا پتینه کنید.

طراحی نقشه بازسازی

اولین قدم این است که بدانید از بازسازی ویلا چه انتظاری دارید. اگر قصد فروش ویلا را دارید باید سعی کنید آن را تا حد امکان زیبا کنید تا قیمت بالاتری داشته باشد. با توجه به آب و هوای منطقه، بافت شهر و هزینه ای که دارید باید نقشه جدیدی برای تغییرات در نظر بگیرید.

خرید مواد و تجهیزات

مرحله بعدی خرید مواد است. موادی که برای بازسازی استفاده می کنید باید کاملاً با آب و هوا و آب و هوای محل زندگی شما سازگار باشد. برای مثال بازسازی ویلا در شمال با چوب و مصالحی که در برابر آب چندان مقاوم نیستند توصیه نمی شود. هنگام انتخاب مواد، هزینه های خود را نیز در نظر بگیرید.

بازسازی ویلا

بازسازی ویلا

 مراحل بازسازی ویلا

مرحله بعدی تبدیل ویلا می باشد. شما باید این کار را به یک معمار یا متخصص در این زمینه بسپارید.

بازسازی نمای بیرونی ویلا

در هنگام بازسازی ویلا بهتر است به بازسازی و چیدمان محوطه و باغ توجه شود ضمن اینکه در تهیه پلان منطقه در کنار طرح بازسازی داخلی تغییراتی در منطقه ایجاد می شود.

برای بازسازی محوطه و باغ به نحوه چیدمان درختان توجه کنید و در صورت لزوم آنها را جابجا کنید، از طرفی توسعه باغ خود را برنامه ریزی کنید و درختان و گیاهان لازم را در محل مناسب بکارید. در هنگام بازسازی ویلا نیز می توانید یک آلاچیق یا محل نشیمن مناسب در محوطه فکر و طراحی و اجرا کنید.

تعمیرات مورد نیاز در بازسازی ویلا

مورد بعدی که در بازسازی حائز اهمیت است انجام تعمیرات لازم ویلا می باشد. برای این کار بهتر است یک متخصص تاسیسات الکتریکی و مکانیکی استخدام کنید و در صورت لزوم سیم کشی، لوله کشی و عایق را تعمیر یا تعویض کنید. اگر در ویلای خود نیاز به نور بیشتری احساس می کنید.

می توانید از نصاب بخواهید تا امکان روشنایی قسمت های تاریک خانه شما را بررسی کند. ضمناً پس از مشاوره با پیمانکار می توانید موقعیت ستون ها و دیوارهای باربر را مشخص کرده و در صورت نیاز دیوارهای غیر باربر را حذف کنید و در نتیجه فضای بزرگتر و مدرن تری داشته باشید.

بازسازی دیوارها، سقف و کف ویلا

1-در مرحله بعد، هنگام بازسازی ، به خصوص در رابطه با ساختمان های قدیمی، نیاز به رفع ترک ها و مشکلاتی است. که ممکن است در اثر تغییرات حرارتی یا زلزله ایجاد شده باشد.

2-در این صورت پس از اطمینان از سلامت سازه، گچ دیوارها و سقف را تعمیر کنید.

3-در مرحله بعد آستر دیوارها و رنگ آنها را انتخاب کنید. وضعیت کف ویلا را بررسی کنید و در صورت نیاز کفپوش را تعویض کنید.

حذف فضای زائددر حین بازسازی ویلا

ورودی ها در اکثر خانه ها خلوت ترین و نامشخص ترین قسمت هستند. که فقط به عنوان جای جاکفشی یا رختکن استفاده می شود. ساخت نمای ویلا می تواند بیانگر احساسات و افکار شما باشد. می توانیم با تغییراتی و استفاده بهینه از فضای بلااستفاده آن را بهتر کنیم. استفاده از کاغذ دیواری متناسب با رنگ مبلمان ویلا در دیوار ورودی. قسمتی از دیوار را با سنگ طراحی کنید و روی آن را با دال تزئین کنید.

در اتاق‌های خلوت ورودی عمارت قفسه‌ها و جعبه‌هایی قرار دهید و استفاده جدیدی از این فضاهای بلااستفاده به ارمغان بیاورید. اتاق نشیمن هر ویلا و خانه محل تجمع خانواده و پذیرایی از مهمانان نیز می باشد. برای استفاده حداکثری از فضای بلا استفاده می توانید کتابخانه ای با توجه به ابعاد آن فضا طراحی کنید یا از یک فضا برای نصب قاب عکس استفاده کنید.

با تغییر کاربری تراس های ویلا که عموماً کمتر مورد استفاده قرار می گیرند. به مرور زمان فضای اضافی در ویلا ایجاد شده است.اگر ویلای شما دوبلکس است می توانید از پله های طبقه بالا به عنوان فضایی کاربردی با طراحی مناسب استفاده کنید.

بازسازی آشپزخانه

آشپزخانه یکی از اتاق های خانه یا ویلا است که به دلیل رطوبت و پخت و پز بیشتر از سایر اتاق ها در معرض استهلاک قرار می گیرد و از آنجایی که مکانی است. که مادر خانواده بیشتر از سایر افراد در آن وقت می گذراند، لازم است زیبا شده عملی می شود آن را مرطوب می کند.

دیوارها و چیدمان آشپزخانه را در صورت نیاز تغییر دهید که به کاربردی تر شدن آشپزخانه و ایجاد تنوع در شکل اتاق کمک می کند. مرحله بعدی تعویض کمدها، پوشش کف و سقف آشپزخانه است که ایده کارفرماست.

بازسازی سرویس بهداشتی و حمام

بازسازی امکانات ویلا به ویژه سرویس بهداشتی و سرویس بهداشتی در درجه اول به صرفه جویی در مصرف انرژی و آب کمک خواهد کرد.
اگر کاشی ها را عوض کنید، حمام زیباتری خواهید داشت.

بازسازی پذیرایی و پذیرایی

با تغییر دیوارها و ایجاد فضاهای جدید و تخریب فضاهای غیرقابل استفاده و افزودن طراحی جدید سقف پذیرایی با گچ یا کنف به فضای نشیمن، می توانید شکل اصلی نشیمن را تغییر دهید و اتاق های خانه خود را ایجاد کنید.

اگر قصد تغییر چیدمان فضای نشیمن را ندارید، با تغییر متریال اصلی این اتاق می توانید با هزینه کمتر شاهد تغییر قابل توجهی باشید. با تغییر رنگ دیوارها یا استفاده از کاغذ دیواری، تغییر کفپوش، تغییر سیستم نورپردازی اتاق نشیمن

استفاده از پنجره های دوجداره در ساخت نمای ویلا به مصرف بهینه انرژی کمک می کند و همچنین از ورود آلودگی و صدا به داخل ویلا جلوگیری می کند.

بازسازی ویلا

بازسازی ویلا

 مهندسین خانه طلایی

به درخواست مشتری احترام بگذارید

هدف اصلی مجموعه خانه طلایی در بازسازی ویلا شناسایی نیازهای مشتریان و ارائه طرحی بر اساس آن می باشد. بهتر شدن محیط  موجود با توجه به نیاز مشتری می باشد. تقاضای مشتری برای هزینه کمتر یا بازسازی بهتر بسیار مهم است.

پیمانکاران مجرب

انجام کار با کیفیت بر اساس طرح فنی دقیق امکان پذیر نیست مگر اینکه از پیمانکاران مجرب استفاده شود. ما در خانه طلایی مجرب ترین پیمانکاران را انتخاب کرده ایم تا با نظارت دقیق و بررسی کار پیمانکاران، خدمات کافی را به مشتریان خود ارائه دهیم.

صفر تا صد پروژه را تکمیل کنید

بازسازی ویلا گاهی اوقات می تواند بسیار چالش برانگیز و زمان بر باشد. هماهنگی در تامین مصالح، سازماندهی، حضور پیمانکاران و پرهیز از مزاحمت همسایگان نیازمند مدیریت دقیق است. ما سعی می کنیم برای کارفرما ناراحتی ایجاد نکنیم.

تعیین سرپرست کارگاه

گروه خانه طلایی پس از عقد قرارداد با کارفرما، فردی را به عنوان مدیر کارگاه منصوب می کند و این فرد مسئولیت مدیریت کارگاه و نظارت فنی بر فعالیت های پیمانکار را بر عهده دارد. این فرد امین کارفرما و خانه طلایی است و نقش مهمی در تحویل به موقع پروژه دارد.

هزینه بازسازی ویلا

قبل از تهیه لیست کامل کارهای اجرایی، خرید مواد و اثاثیه و برآورد زمان لازم است که شناخت کاملی از مواد و لوازم مورد نیاز برای خرید و همچنین نیروی انسانی مورد نیاز برای انجام کار داشته باشید. بازسازی مورد نیاز است و برای مدیریت هزینه باید از مصالحی استفاده شود که نسبت به کیفیتی که ارائه می دهند قیمت مناسبی داشته باشد.

یکی دیگر از نکات کلیدی برای مدیریت هزینه، پرهیز از انجام کارهایی است که در صورت نداشتن تخصص کافی در این زمینه، قطعاً انجام خواهید داد.

همه اینها در مرحله اول به معنای نقشه و طرح  مناسب و مورد تایید کارفرما و همچنین زمان بندی و تسلط بر اقدامات لازم برای تکمیل پروژه و همچنین شناخت بازار است تا بتوانید شروع و به پایان برسانید. پروژه ای که دوباره شروع نمی شود، از هدر رفتن سرمایه و زمان شما جلوگیری می کند و در نهایت حس خوب زندگی در ویلای خود را تجربه خواهید کرد.

کلام آخر

بازسازی ویلا قیمت ملک را افزایش می دهد. به همین دلیل بسیاری از افرادی که قصد فروش ویلا در شمال را دارند ابتدا آن را بازسازی می کنند.
بازسازی برای ساختمان های بالای 10-15 سال انجام می شود و در صورت پایین بودن عمر ساختمان نیازی به این کار نیست.

برای مشاوره رایگان و تعیین وقت بازدید  مهندسین خانه طلائی باشماره زیر تماس حاصل فرمایید.

شماره های تماس :

 09123622765

09123622471

 

 

تماس