مشاوره رایگان

طراحی داخلی پست مدرن

طراحی داخلی پست مدرن

طراحی داخلی پست مدرن

 شرکت مهندسین خانه طلایی با بکارگیری تخصص و تجربه بالا در زمینه طراحی داخلی پست مدرن  سعی دارد، مشتریان را با ایده های خلاقانه و جدید با طرح های بی نظیر جذب کند. مهندسین خانه طلایی خدمات با کیفیت بالا و طراحی با متریال های جدید و زیبا و مطابق با جدبدترین سبک های طراحی داخلی را به شما عزیزان ارائه می‌دهد.

برای دریافت مشاوره با کارشناسان طراحی داخلی و آشنایی با سبک های جدید پست مدرن منزل، طراحی دکوراسیون داخلی رستوران، هتل ها و کافه ها و…. با شماره های زیر تماس بگیرید. در این مقاله سعی می شود تا سبک زیبای پست مدرن را به طور کامل تشرسح دهیم. لطفا با ما همراه باشید.

طراحی داخلی پست مدرن
طراحی داخلی پست مدرن

طراحی داخلی پست مدرن چیست؟

طراحی داخلی پست مدرن پیچیده است، چراکه از رنگ‌های پررنگ و آرایه‌های نامتجانس برخوردار است. این سبک معماری جزئیات و نمادهای زیبا با مقیاس‌های متناقض را نشان می‌دهد و قوانین هندسی دلخواهی دنبال می‌کند. این سبک به مخالفت با معماری مدرن می‌پردازد و تلاش دارد تا با سبک قبلی خود در تضاد باشد.

دلیل بوجود آمدن معماری پست مدرن نیز به این دلیل است که، برخی از طراحان احساس کرده‌اند معماری سبک بین‌المللی همه‌چیز را یکسان به نظر می‌رساند و احساس تازگی و نوآوری در آن وجود ندارد. طراحی داخلی پست مدرن با استفاده از ابزارهای جدید و مواد معماری نوین، سعی در تجدید نظر در قوانین معماری مدرن و برقراری ارتباط مجدد با جزئیات و زیبایی‌های طبیعت دارد. این سبک معماری از قبل‌ها به شکل فراوان در ساختمان‌های تجاری، مسکونی و تفریحی استفاده می‌شود و توانسته است عمر طولانی و پرافتخاری داشته باشد.

طراحی داخلی پست مدرن یک سبک معماری است که از ترکیبات و طرح های متنوع استفاده می کند. از جمله این ترکیبات می توان به چرم و مخمل اشاره کرد. طرح ها و رنگ های پست مدرن چشم نواز و گیرا هستند. از خطوط غیر منظم نیز در این نوع معماری استفاده می شود. از طریق تزیینات خلاقانه و غیر منظم در دکوراسیون داخلی، این سبک معماری جاذبه خاص خود را به منازل می بخشد.

طراحی داخلی پست مدرن

مشخصات طراحی داخلی پست مدرن

ما در این قسمت به مشخصات طراحی داخلی پست مدرن می پردازیم: 

1- پیچیدگی و تناقض

این طراحی پیچیدگی و تناقض را در خود جای داده است و عناصر تزئینی و استفاده از فرم ها و نمادهای ساده را به حداقل رسانده است. این سبک ها در برابر قوانین سفت و سخت معماری مدرنیسم تنش بوجود آورده اند، که در آن خطوط شکسته، تزئینات غیرضروری، زوایای نامناسب و فرم های نامتقارن قابل مشاهده است. 

2- برهم زدن روزمرگی و عادی انگاری

کارشناسان شرکت مهندسی خانه طلایی از رنگ، الگو و تزیینات متناسب با این سبک استفاده می کنند، تا اشیاء معمولی و روزمره را به اشیایی برای تفکر بصری تبدیل کنند.

اصول طراحی داخلی پست مدرن

3- مبلمان در سبک پست مدرن

در این سبک بهتر است از مبلمان کلاسیک که اغلب بزرگ و پفدار و پر ابهت هستند،استفاده کرد. یا از مبلمان ساده با الگوهای هندسی استفاده کرد.

اما وجود یکسری ویژگی کلی در انتخاب ضروری سبک پست مدرن که شامل موارد زیر بوده را باید توجه کرد.

 1. مبلمان با پروفیل پهن و بزرگ
 2. پایه دار بودن میز
 3. میز قهوه با پایه های کوتاه
 4. گرد بودن صندلی ها

4- نور در دکوراسیون پست مدرن

نور، در دکوراسیون پست مدرن  باید از رنگ های متضاد و نورهایی فوق العاده (مانند نئون)باشد. استفاده از نورها و رنگ‌ها، تلفیقی از هم نشینی مسالمت آمیز حجم‌های هندسی ساده است.

طراحی داخلی پست مدرن چیست؟

متریال های طراحی داخلی پست مدرن چیست؟

متریال‌های مورد استفاده که می‌توانید برای تزئین منزل خود استفاده کنید عبارتند از:

 • برنج
 • مرمر
 • گچ
 • پلاستیک
 • چوب
 • شیشه‌های رنگی
 • لوسیت
 • مخمل
 • بوسل

 

طراحی داخلی پست مدرن

اتاق خواب در طراحی داخلی پست مدرن

اتاق خواب در دکوراسیون داخلی به سبک پست مدرن، تأکید بیشتری روی تضاد و تناقض دارد. در انتخاب سرویس خواب و طراحی اتاق خواب نیز باید به این نکته توجه کرد. در این سبک برای انتخاب رنگ، بافت و وسایل اتاق خواب نیز باید در همین روند ادامه داشت.

طراحی این بخش به این سبک می‌تواند ترکیبی از خصوصیات هر دوره‌ای باشد. بهتر است از خطوط قوس دار و خمیده نیز استفاده کنید.

طراحی سرویس بهداشتی به سبک پست مدرن

طراحی سرویس بهداشتی به سبک پست مدرن با استفاده از ملزومات و اکسسوری هایی با رنگ های جذاب و متنوع می تواند در این نوع سبک به راحتی به کار برود.

دکوراسیون پست مدرن ، هرچه عجیب تر بهتر

تفاوت طراحی داخلی مدرن و طراحی داخلی پست مدرن

طراحی مدرن و پست مدرن دو سبک متفاوت هستند که هر کدام ویژگی‌ها و شکل‌های خاص خود را دارند. 

معماری مدرن، بر خطوط افقی و عمودی تاکید می‌کند و به توازن و سادگی تمایل دارد. این سبک کمتر از خطوط منحنی و نا منظم استفاده می‌کند. رنگ‌های ساده و سرد مانند طوسی و سفید در این سبک معماری محبوبیت دارند. هدف اصلی معماری مدرن، ایجاد فضاهای ساده و منظم است.

در صورتی که طراحی داخلی پست مدرن از خطوط منحنی و پیچیده بیشتر استفاده می‌کند. اکثرا در این نوع در طراحی بیشتر به تزئینات و اثرات ویژه توجه می‌کند و استفاده از رنگ‌های مختلف و جذاب نیز در آن رایج است. طراحان پست مدرن از الهام‌بخش‌های مختلف برای خلق طرح‌های جالب و خلاق استفاده می‌کنند.

طراحی داخلی پست مدرن

دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره با کارشناسان مهندسین طلایی

نکات مهم طراحی داخلی پست مدرن

 1. استفاده از رنگ ها: در طراحی دکوراسیون داخلی به سبک پست مدرن، رنگ های خاکی و طبیعی بسیار استفاده می شود. معمولاً از رنگ هایی مانند قهوه ای، خاکستری و قرمز تیره استفاده می شود.
 2. 2. استفاده از مصالح طبیعی: استفاده از مصالح طبیعی مانند چوب، سنگ، چرم و فلزات استیل بسیار مشترک است. این مصالح به فضا حس طبیعی و سبکی منحصر به فرد می دهند.
 3. استفاده از خطوط ساده و کم تزئین: در ای نوع سبک خطوط ساده و کم تزئین بسیار مشترک هستند. استفاده از شیب ها و خم ها به حداقل می رسد و خطوط را مستقیم و کم تعریف می کند.
 4. استفاده از فضاهای باز و ساده: طراحی داخلی پست مدرن تمرکز بر فضاهای باز و ساده است. طراحی رازه ها و فضاهای منحصر به فرد به حداقل می رسد و فضای باز و اجتناب از اتاقهای پراز مبلمان این سبک را تعریف می کند.
 5. استفاده از تکنولوژی مدرن: استفاده از اسکلت های فلزی، روشنایی های هوشمند و سیستم های صوتی و تصویری پیشرفته برای افزایش راحتی و زیبایی فضا معمول است.
 6. استفاده از مبلمان ساده و شیک: مبلمان در طراحی داخلی پست مدرن به طور کلی ساده و شیک استفاده می شود. اغلب با استفاده از چرم طبیعی و فلزات درخشان ساخته می شوند. پارچه ها در رنگ های خاکستری تیره و سفید انتخاب می شوند.
 7. استفاده از نورپردازی مناسب: نورپردازی یکی از عناصر مهم در طراحی دکوراسیون داخلی پست مدرن است. استفاده از نورپردازی مناسب با نماهای دیواری، پنجره ها و سقف های بالا، افزایش احساس فضای بزرگ و وسیعی را ممکن می سازد.

طراحی داخلی پست مدرن

نکات چیدمان به سبک پست مدرن

همچنین در چیدمان خود می‌توانید از جنس های متنوعی استفاده کنید، مثلاً از شیشه، فلز و چوب با منحنی های ساده و خطوط مستقیم. همچنین از نورپردازی مناسب استفاده کنید تا ظرفیت فضا افزایش یابد و فضا را روشن و بازگشت پذیر نشان دهید. به یاد داشته باشید که در تزیینات پست مدرن، تمیزی و سادگی بسیار مهم هستند، پس از طراحی های ساده و نظم مد نظر باشید.

هزینه طراحی داخلی پست مدرن

 1. مساحت معماری: اندازه و پهناو عمق فضا، تعداد اتاق ها و جنس بنا راه همه به طور غیر مستقیم از هزینه طراحی و اجرای آن تحت تأثیر قرار می دهد. 
 2. میزان و نوع مصالح و تجهیزات: استفاده از مصالح و تجهیزات با کیفیت و مدرن، از جمله مصالح ساختمانی، کفپوش، درب و پنجره ها و تجهیزات نورپردازی و گرمایش و سرمایش، می تواند هزینه طراحی داخلی را افزایش دهد.
 3. سطح پیچیدگی طرح داخلی: پیچیدگی طرح داخلی پست مدرن، مانند استفاده از جزئیات مختلف، تنوع در کاربرد رنگ ها و الگوها، استفاده از الگوها و تزئینات ویژه می تواند هزینه طراحی را افزایش دهد. هر چه پروژه دارای سطح پیچیدگی بیشتری باشد، هزینه های طراحی نیز بالاتر خواهد بود.
 4. نیازهای ویژه: در مواردی که نیاز به نصب و تنظیم سیستم های ویژه مانند سیستم صوتی و تصویری، سیستم های هوشمند و تجهیزات امنیتی متفاوت است، هزینه های طراحی داخلی پست مدرن نیز بیشتر خواهد بود.

سخن پایانی

گروه معماری و مهندسی خانه طلایی با استفاده از جدیدترین روش ها و ابزار آلات و همچنین نرم افزارهای پیشرقته طراحی آماده دریافت سفارشات از همشهریان می باشد. هزینه طراحی و بازسازی مسکونی، با کم ترین میزان و کیفیت بالا ارائه می شود. برای دریافت و استعلام هزینه با کارشناسان مشاوره رایگان تلفنی داشته باشید.

09123622471

 09123622765

تماس