مشاوره رایگان

طراحی داخلی

طراحی داخلی راه پله

طراحی داخلی

طراحی داخلی علمی است که نیاز به شناخت کامل روانشناسی محیط دارد و علاوه بر تکنیک های طراحی باید بهارگونومی، نورپردازی، رنگ و علم مواد نیز تسلط داشت.زیرا این موارد وسیله بیان طراح داخلی هستند. آنچه طراحی داخلی را ازمعماری متمایز می کند، طول عمر آن است (تغییر طراحی داخلی متناسب با روحیه ساکنین یا تنوع در زندگی روزمره و غیر).

شرکت معماری و مهندسی خانه طلایی صفر تا صد طراحی داخلی ساختمان، ادارات، منازل و .. را با استفاده از فناوری های پیشرفته روز و بر طبق سلیقه و نظر مشتری انجام می دهد. سابقه بالای فعالیت در این زمینه و طراحی دکوراسیون داخلی و بکارگیری کارشناسان و مهندسین با تجربه و حرفه ای از جمله مزایای شرکت مهندسی خانه طلایی می باشد. کافی است با کارشناسان خانه طلایی تماس بگیرید و از جدیدترین ایده های طراحی داخلی مشورت بگیرید.

طراحی داخلی و اجرای دکوراسیون مدرن با سبک بسیار ایده آل و مطابق شیک ترین طرح های برتر  روز

طراحی داخلی چیست ؟

طراحی داخلی هنری است که بهبود فضای داخلی ساختمان را برای انجام فعالیت های روزانه مانند کار و زندگی هدف قرار می‌دهد. طراحی داخلی باید با توجه به محیط پیرامون آن صورت بگیرد و می‌تواند روش انجام فعالیت ها و تفکر و خلق و خوی افراد را تحت تأثیر قرار دهد. هدف از طراحی داخلی بهبود کارکرد روحی و جسمی محیط است و بدون طراحی داخلی، فضای داخلی ساختمان نمی‌تواند بهترین استفاده را داشته باشد.

طراحی داخلی یک فرآیند پیچیده است که شامل بسیاری از جنبه‌های طراحی، مانند نظام رنگ‌ها، مواد ساختمانی، مبلمان، نورپردازی و تزئینات است. شرکت مهندسین خانه طلایی نیز یک شرکت معتبر و با تجربه در زمینه طراحی داخلی است ، که با استفاده از تکنولوژی‌های روز و تجربیات مهندسان خود، جدیدترین سبک های طراحی داخلی با کیفیت و منحصر به فرد را ارائه می‌دهد.

طراحی داخلی مدرن

گروه خانه طلایی با بهره‌گیری از تکنولوژی‌های پیشرفته و تیم کاری متخصص، بهترین گزینه برای طراحی داخلی در تهران می باشد. این گروه توانایی خلق فضاهای منحصر به فرد و زیبا را داراست و با استفاده از بهترین مواد و روش‌های ساخت، محل مورد نظر شما را به یک بخش استثنایی تبدیل خواهد کرد.

با استفاده از جدیدترین تکنولوژی‌ها، افکار خلاقانه ،با استفاده از تغییر سبک طراحی، استفاده از رنگ‌ها و نورپردازی مناسب، تا انتخاب مواد با کیفیت بالا و مبلمان گران قیمت، همه جزئیات در طراحی داخلی به دقت مورد بررسی قرار می‌گیرند.

در طراحی داخلی ، شرکت مهندسین خانه طلایی، به دقت به نیازها و سلیقه‌های مشتریان پاسخ داده می‌شود. و سعی می‌شود تا با بهره‌گیری از ایده‌های خلاقانه و نوین، فضایی بسیار دلنشین و جذاب برای مشتری ایجاد شود. همچنین، در این شرکت، به مباحث مربوط به بهینه‌سازی فضا، مدیریت رنگ و نور، ارتباط بین فضاها و توجه به جزئیات بسیار توجه شده است تا طراحی داخلی مورد نظر، با کیفیت بالا و در عین حال عملی باشد.

صفر تا صد بازسازی مسکونی و طراحی دکوراسیون داخلی

تاریخچه طراحی داخلی

طراحی داخلی، نقشه برداری و ساخت فضاها به دست انسان، بخشی از طراحی محیطی است و ارتباط تنگاتنگی با معماری دارد.اگرچه طراحی برای ایجاد یک محیط راحت به تمدن اولیه بشر برمی گردد،زمینه طراحی داخلی نسبتاً جدید است.

از اواسط قرن بیستم کلمه دکوراسیون داخلی به گونه ای استفاده شد که تقریباً معنای خود را از دست داد، بنابراین از کلمات توصیفی بیشتری استفاده شد.
اصطلاح طراح داخلی نه تنها محدوده وسیع تری را در بر می گیرد، بلکه خود را به عنوان یک حرفه جدی نشان می دهد. در برخی از کشورهای اروپایی که این حرفه منشا گرفته است، به این حرفه طراح داخلی می گویند.

کسانی که با تعداد بالای عناصر دست ساز سر و کار دارند این رشته را طراحی محیطی می نامند.

جدیدترین طراحی اتاق خواب

طراحی داخلی فرانسوی

تکامل طراحی داخلی

طراحی داخلی، همانطور که امروزه می‌دانیم، یکی از پیشرفت‌های اساسی انسان در عرصه معماری و طراحی است. تکامل طراحی داخلی با رشد و تحولات فرهنگی، تکنولوژی، مصالح ساختمانی و نیازهای اجتماعی و زندگی انسان‌ها همزمان شده است.

از دوران باستان تا به امروز، طراحی داخلی تحت تاثیر فرهنگ، سنت، تکنولوژی و محیط زیست قرار گرفته است. در دوران باستان، طراحی داخلی بیشتر برای ایجاد شکوه و جلال در ساختمان‌ها و محل زندگی بود. در عصر رنسانس، طراحی داخلی با تمرکز بر تزئینات و تصویرسازی مبتنی بر هنر و زیبایی شروع شد. در دوره بعدی، یعنی در قرن بیستم، طراحی داخلی با رشد تکنولوژی و توسعه صنعتی، به سمت طراحی‌های جدید و مدرن حرکت کرد.

همچنین، با توجه به تغییرات اجتماعی و نیازهای زندگی انسان‌ها، طراحی داخلی به شکلی که امروزه می‌شناسیم، شکل گرفت. طراحی داخلی امروزی به سمت استفاده از فضاهای باز و ترکیب طرح‌های مدرن با اجزای سنتی حرکت می‌کند.

ونیز، استفاده از مصالحی مانند آهن، شیشه و بتن، امکاناتی مانند نورپردازی، سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی هوشمند، و بهبود کیفیت هوای داخلی از دیگر ویژگی‌های طراحی داخلی امروزی است.

 تکامل طراحی داخلی به شکلی پویا و متناسب با نیازهای زمان و محیط زیست پیشرفت کرده است. همچنین، با توجه به تحولات سریع در تکنولوژی و محیط زیست، قابلیت تغییر و پذیرش نیازهای جدید نیز از جمله ویژگی‌های مهم طراحی داخلی است.

معماری و طراحی داخلی سنگ اسلب

طراحی داخلی

تاریخچه حرفه ای طراحی داخلی

طراحی داخلی به عنوان یک حرفه، تا قرن 20 میلادی توسعه یافت. اما، می‌توان گفت که مواردی از طراحی داخلی به زمان‌های قبل از این تاریخ بازمی‌گردد. به عنوان مثال، در دوران  باستان، معماری و طراحی داخلی در کشورهای مختلف با توجه به فرهنگ و سنت‌های مختلف، تکامل یافته بود.

تاریخچه طراحی 

در قرن 20 میلادی، با پیدایش جریان های هنری مدرنیسم و بعداً برگزاری نمایشگاه بین المللی هنرهای معاصر در پاریس در سال 1925، طراحی داخلی به عنوان یک حرفه، به شکلی جدید و حرفه‌ای تر شد.

در این دوره، معماران و طراحان با تکیه بر اصول مدرنیسم، به طراحی فضاهای داخلی با استفاده از رنگ‌ها، شکل‌ها و مواد جدید پرداختند.

دوره معماری مدرن 

در دهه 1940، معماران مدرن با توجه به نیازهای جدید مردم در دوران جنگ، به طراحی فضاهای کوچک و مدولار پرداختند. این فضاها عمدتاً شامل خانه‌های کوچک و آپارتمان‌های جدید بودند که نیاز به طراحی هوشمندانه داشتند.

دوره پست مدرنیسم 

در دهه 1950، با پیدایش جریان های پست مدرنیسم و شورویسم، طراحی داخلی به شکلی دیگر تحول یافت. در این دوره، معماران و طراحان به طراحی فضاهای باز و شیشه‌ای با تمرکز بر راحتی و آسایش مردم پرداختند. همچنین، استفاده از مصالح جدید و فناوری‌های پیشرفته نیز در طراحی داخلی مورد توجه قرار گرفت.

طراحی داخلی دوبلکس

طراحی دیوار تی وی

تحول طراحی داخلی 

در دهه 1960 و 1970، با پیدایش جنبش‌های فرهنگی و اجتماعی، طراحی داخلی به شکلی پویا و متنوع تر تحول یافت. در این دوره، طراحان به طراحی فضاهای داخلی با توجه به نیازهای مختلف گروه‌های اجتماعی و فرهنگی مردم پرداختند. همچنین، استفاده از رنگ‌ها و طرح‌های جدید در طراحی داخلی مورد توجه قرار گرفت.

از دهه 1980 به بعد، با پیدایش فناوری‌های پیشرفته، مانند کامپیوتر و اینترنت، طراحی داخلی به شکلی کاملاً جدید و پیشرفته تحول یافت. در این دوره، طراحان با استفاده از نرم‌افزارهای رایانه‌ای، به طراحی فضاهای داخلی با دقت بالا و قابلیت تغییرات آسان پرداختند. همچنین، استفاده از مصالح نوین و فناوری‌های پیشرفته، مانند سیستم‌های تهویه مرطوب کننده هوا و سیستم‌های هوشمند، در طراحی داخلی به کار گرفته شد. همچنین، طراحان به طراحی فضاهای داخلی با توجه به اصول پایداری محیطی و محافظت از محیط زیست پرداختند.

طراحی داخلی مدرن 

با پیشرفت فناوری و افزایش نیازهای مردم در دنیای مدرن، طراحی داخلی به یکی از مهم‌ترین حوزه‌های هنر و معماری تبدیل شده است. امروزه، طراحی داخلی در بسیاری از صنایع، از جمله مسکن، هتل، رستوران، فضای کاری، فضای تجاری و فضای عمومی به کار گرفته میشود و طراحان داخلی با توجه به نیازهای مختلف مردم، به طراحی فضاهای داخلی با کیفیت و جذاب پرداخته و سعی در ایجاد فضاهایی با حس و حال مناسب برای کاربران دارند. از طرفی، با پیشرفت فناوری و رویکردهای جدید در طراحی داخلی، می‌توان بهبودهای بیشتری در این حوزه پیش‌بینی کرد.

در سال های اخیر، حرفه طراحی داخلی به طور غریزی در فرآیند ساخت و ساز استفاده می شود. این حرفه پس از توسعه جامعه و پیدایش پیچیدگی حرفه معمار و از طریق توسعه فرآیندهای صنعتی ایجاد شد. تلاش برای استفاده موثر از فضا کمک زیادی به توسعه این حرفه کرده و امروزه به عنوان یکی از شاخه های اصلی هنر شناخته می شود.

جدیدترین سبک طراحی داخلی پذیرایی

طراحی داخلی

تفاوت طراحی داخلی و طراحی دکوراسیون داخلی

گاهی اوقات دو حرفه طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی به اشتباه به جای هم استفاده می شوند. با این حال، این دو حرفه کاملاً مجزا هستند و هر کدام اهداف خاص خود را دارند. طراحان دکوراسیون بر خلاف طراحان داخلی نیازی به دانش و مهارت آکادمیک ندارند.

با گذراندن دوره هایی مانند مطالعه سبک ساختمان، مبلمان، پلان و … می توانند، به پیشرفت و ارتقای شغلی خود بپردازند. طراح دکوراسیون وظیفه چیدمان مناسب و ایجاد هماهنگی بین مبلمان و فضای یک ساختمان را بر عهده دارد و کار وی پس از اتمام کار طراح داخلی آغاز می شود.

اما طراحان داخلی همچنین با برنامه ریزی اتاق ها، عایق کاری، روکش و کف، در و پنجره، ورودی و هر آنچه که با یک ساختمان همراه است سر و کار دارند و با مهندس ناظر، مدیر پروژه و مدیریت پروژه و سایر کارکنان در یک پروژه ارتباط برقرار می کنند.

تخصص طراحی داخلی چیست؟

مانند هر رشته ای،  شامل بسیاری از تخصص های مختلف است. بسیاری از طراحان داخلی در همه رشته ها کار می کنند و کارشان در تخصص خاصی نیست. برخی از طراحان داخلی نیز تصمیم می گیرند که پروژه های خود را به یک تخصص خاص محدود کنند.

این تخصص ها عبارتند از:

  • شخصیت حقوقی شرکت
  • کار شخصی
  • کار دولتی
  • مراقبت های بهداشتی
  • وابسته به هتل متصل هستند
  • سازمانی
  • مسکونی
  • پایداری

برای طراحی یک فضای موفق در هر یک از این گروه های تخصصی، طراحان داخلی باید از قوانین و مقررات دولتی خاص آگاه باشند که می تواند از ساختاری به سازه دیگر متفاوت باشد.طراحان داخلی همچنین باید با اطمینان بدانند که هر فضا چگونه و توسط چه کسی استفاده می شود تا بتوانند بهترین استانداردهای طراحی را رعایت کنند.

طراحی داخلی اتاق خوابب

 

مراحل طراحی داخلی

مراحل طراحی داخلی شامل چند مرحله اصلی است. در ابتدا، با مشتری برای بررسی نیازها و سلیقه‌های آنان گفتگو می‌شود. در این مرحله، نقاط قوت و ضعف فضای موجود نیز ارزیابی می‌شود. در مرحله بعد، طرح‌های اولیه با توجه به نیازها و سلیقه مشتری ارائه می‌شود.
پس از تایید طرح، مرحله طراحی دقیق‌تر آغاز می‌شود و به جزئیات می‌پردازد. در این مرحله، مواد و رنگ‌ها انتخاب شده و طرح‌های دقیق برای دکوراسیون و مبلمان ارائه می‌شود. در نهایت، پس از تایید نهایی مشتری، عملیات ساخت و اجرا آغاز می‌شود. در همه‌ی مراحل، توجه به استفاده از مصالح با کیفیت و رعایت اصول طراحی در کنار خلاقیت و نوآوری مهم است.
 
طراحی جدید اتاق خواب

1. دریافت اطلاعات و درخواست از کارفرما

در مرحله اول، طراح باید تمام اطلاعاتی را که کارفرما یا مشتری از او می خواهد جمع آوری کند و فهرستی از اولویت ها و اهمیت آن تهیه کند. در این مرحله سبک مبلمان مشخص می شود.

2. جمع آوری اطلاعات فنی

در این مرحله اطلاعات فنی از قبیل ابعاد و اندازه محل پروژه، میزان روشنایی، موقعیت اتاق های مجاور و … جمع آوری می شود.

3. روی طراحی و ایجاد کار در ذهن خود تمرکز کنید

طراح با استفاده از ذهن خلاق خود و اطلاعات جمع آوری شده طرحی را در سر خود ایجاد می کند.

4. اجرای طرح

این مرحله یکی از مراحل اصلی طراحی است که در آن طرح ذهنی باید به طور کامل روی کاغذ اجرا شود.

طراحی داخلی اداره

5. طرح را به صورت دو بعدی وارد نرم افزار کنید

در این مرحله تمام جزئیات با استفاده از اصول ترسیم به طور دقیق ترسیم می شوند.

6. سه بعدی  کردن سازه

در این مرحله طراح طرح خود را بر اساس نقشه های سه بعدی ارائه می کند و به آن می آراست.

7. ارائه طرح (نقشه)

در مرحله آخر باید طرح ها کپی شده و در اختیار کارفرما قرار گیرد. معمولاً از ارائه کارت اصلی برای جلوگیری از سرقت آن خودداری می شود.

بهترین سبک طراحی داخلی

شرایط کار و درآمد طراحان داخلی

برای ورود به این حرفه، طراح داخلی و تبدیل شدن به یک طراح داخلی می توانید از طریق آموزش آکادمیک و مدرک در این زمینه این کار را انجام دهید. شرایط کاری و فرصت های شغلی برای طراحان داخلی متنوع است. اکثر شرکت های بزرگ یک طراح داخلی دارند که به عنوان کارمند توسط شرکت استخدام می شود و فعالیت حرفه ای خود را آغاز می کند.

درآمد طراحان داخلی بسته به کارفرما و تجربه و شهرتی که در این حرفه کسب کرده اند متفاوت است. طراحان داخلی در پروژه های مسکونی بسته به شهرت خود به طور متوسط 10-20 درصد از مبلغ نهایی کار را دریافت می کنند.

جدیدترین طراحی داخلی مدرن ، مشاوره رایگان جهت انجام پروژه های طراحی داخلی و اجرای پروژه

طراحی داخلی راه پله

روشهای انتخاب رنگ های مناسب در طراحی داخلی

رنگ‌ها  یکی از مهمترین عواملی هستند که بر تاثیرگذاری و جذابیت فضای داخلی تاثیر می‌گذارند. انتخاب رنگ مناسب برای دیوارها، سقف، کف‌ها، پوشش‌های مبلمان و لوازم دکوری در طراحی داخلی می‌تواند به شکل قابل توجهی روی تاثیرگذاری فضا و احساس کلی آن اثر بگذارد. در اینجا، به برخی الگوهای مناسب برای انتخاب رنگ در طراحی داخلی اشاره می‌کنیم:

1- رنگ‌های طبیعی:

این رنگ‌ها شامل رنگ‌هایی مانند کرم، طوسی، طلایی، قهوه‌ای و غیره هستند. این رنگ‌ها برای فضاهایی که می‌خواهید آرامش و طبیعتی بیشتر را با خود به همراه داشته باشند، مناسب هستند.

2- رنگ‌های روشن و جذاب:

این رنگ‌ها شامل رنگ‌های قرمز، زرد، آبی و سبز هستند. این رنگ‌ها برای فضاهایی که می‌خواهید جذابیت و شادابی را با خود به همراه داشته باشند، مناسب هستند.

3- رنگ‌های دلخواه:

این رنگ‌ها شامل رنگ‌هایی هستند که برای خودتان دوست دارید. اگر به دنبال رنگ‌هایی هستید که با شخصیت و سلیقه شما همخوانی داشته باشند، می‌توانید به رنگ‌های دلخواه خود رجوع کنید.

جدیدترین سبک های طراحی داخلی خانه

4- رنگ‌های کلاسیک:

این رنگ‌ها شامل رنگ‌های سفید، مشکی، خاکستری و بژ هستند. این رنگ‌ها برای فضاهایی که به دنبال یک طراحی کلاسیک و شیک هستند، مناسب هستند.

5- رنگ‌های مبهم:

این رنگ‌ها شامل رنگ‌هایی هستند که در میان رنگ‌های دیگر قرار می‌گیرند. این رنگ‌ها برای فضاهایی که به دنبال یک طراحی مبهم و متفاوت هستند، مناسب هستند.

نکته‌ای که باید در انتخاب رنگ مد نظر داشته باشید این است که رنگ‌ها باید با یکدیگر همخوانی داشته باشند . احساس هماهنگی و تعادل را در فضا به ارمغان بیاورند. همچنین، باید به اندازه کافی در نحوه استفاده رنگ‌ها در فضای داخلی دقت کنید تا بتوانید تاثیر مطلوب را ایجاد کنید.

بهتر است از رنگ‌های مشابه، رنگ‌هایی که در یک طیف رنگی هستند و یا از یک تنوع رنگی مشابه استفاده کنید و از ترکیب رنگ‌های متفاوت و ناهماهنگ خودداری کنید.

لازم به ذکر است، باید به نوع نور موجود در فضا و نوع مصالح مبلمان و دکوری موجود در فضا توجه کنید تا رنگ‌های مناسبی را برای فضا انتخاب کنید.

اصول اولیه طراحی داخلی خانه

طراحی داخلی خانه به منظور ایجاد یک محیط زندگی مناسب و مطابق با سلایق و نیازهای ساکنان انجام می‌شود. در این طرح، فضاهای مختلف منزل از جمله سالن پذیرایی، اتاق خواب، آشپزخانه، حمام و سایر فضاهای مشابه مورد بررسی قرار گرفته و با توجه به استفاده مناسب از مساحت و منابع موجود، طراحی شده و تزیین می‌شوند.

اصول طراحی داخلی خانه شامل انتخاب رنگ‌ها، مواد و تمامی جزئیات دکوراسیونی نیز می‌شود. انتخاب مناسب این عوامل، به منظور ایجاد هماهنگی و تعادل بین اجزا مختلف داخلی، تأثیر زیادی بر احساس راحتی و سلامتی ساکنان خواهد داشت.

اصول طراحی داخلی پذیرایی

طراحی داخلی پذیرایی، به دلیل برگزاری گفت و گو با مهمانان و اعضای خانواده، یکی از نقاط مهم خانه می‌باشد. بنابراین، برای جلوگیری از تکراری شدن، مناسب است تغییراتی در آن ایجاد کنید. قرارگیری صحیح مبلمان در طراحی داخلی نیز بسیار اساسی است و باید مورد رضایت افراد قرار گیرد. فاصله در قرارگیری مبلمان باید کافی باشد تا ارتباط بین افراد سخت نشود، اما نباید خیلی نزدیک باشد که افراد به راحتی قابل قبول نباشد.

اگر در پذیرایی پنجره‌ای وجود دارد، توصیه می‌شود از خرید پرده‌های ضخیم که نور را بلافاصله عبور ندهند، خودداری کنید تا نور مستقیم و طبیعی به داخل اتاق بتابد. اما اگر پنجره‌ای در پذیرایی ندارید، می‌توانید با استفاده از لامپ یا آباژور، کمبود نور را جبران کنید.

اگر پذیرایی خانه‌تان کوچک است و جا برای خرید یک نهارخوری ندارید، بهتر است به جای آن، صندلی‌های کانتر را انتخاب کنید تا کمبود یک میز نهارخوری را در پذیرایی جبران کنید.

طراحی داخلی پذیرایی

طراحی داخلی اتاق خواب لاکچری

اتاق خواب، جایی است که افراد می‌توانند آرامش، استراحت و مطالعه خود را تجربه کنند، بنابراین طراحی مناسب آن می‌تواند تأثیر مستقیمی در ایجاد آرامش داشته باشد. به همین دلیل، چیدمان درست و خرید ملزومات خواب، از جمله انتخاب رنگ تخت خواب و محل قرارگیری آیتم‌ها در اتاق، از اهمیت بالایی برخوردارند.

رنگ تخت خواب، باید با سایر اجزای اتاق، مثل دیوارها، کف‌پوش، پرده‌ها و … هماهنگی داشته باشد تا یک هماهنگی ظاهری در اتاق خلق شود. قرارگیری ملزومات خواب نیز باید در جای مناسبی انجام شود تا هم استفاده‌ای آسان و راحت داشته باشیم و هم حس آرامش و آرایش در اتاق برقرار شود.

طراحی اتاق خواب می‌تواند شامل المان‌های مختلفی باشد. برای مثال، در فضای بزرگتر، می‌توان یک میز و صندلی کوچک را در گوشه‌ای از اتاق قرار داد تا شما بتوانید به مطالعه و یادداشت‌های خود بپردازید. همچنین، می‌توان به سمت خرید قالیچه نیز متوجه شد؛ چرا که انواع مختلفی از قالیچه‌ها در بازار موجود است که با سلیقه‌های مختلف هماهنگی دارند.

وجود آینه نیز برای دکوراسیون اتاق خواب ضروری است. اما نوع و اندازه آینه به سلیقه و تمایل شخص متعلق است. ممکن است علاقه‌مند به داشتن یک آینه گرد باشید یا یک آینه قدی برای این فضا مناسب تر به نظر برسد.

این ها تنها چند نکته از عوامل و المان‌هایی است که در دکوراسیون داخلی اتاق خواب دارای اهمیت هستند. می‌توانید از سایر المان‌های دکوراسیون دیگر نیز استفاده کنید.

طراحی داخلی آشپزخانه

طراحی داخلی آشپزخانه مدرن

طراحی داخلی آشپزخانه باید به صورت درست طراحی شود، زیرا بانوان بخشی از تایم خود را در آشپزخانه می گذرانند و برای اینکه این فضا برایشان خسته کننده نباشد و به راحتی بتوانند رفت و آمد کنند. باید به دکوراسیون داخلی آشپزخانه اهمیت دهند.  آشپزخانه  از نقاط پرکاربرد و پر رفت و آمد در یک خانه است، که طراحی آن باید با ریز بینی انجام شود. طراحی داخلی آشپزخانه مدرن، طراحی کابینت مناسب فضا از فاکتورهای اصلی در یک آشپزخانه است؛

بنابراین در انتخاب و خرید کابینت مخصوصا بانوان باید دقت زیادی کنند، تا همان طرح و رنگی که دوست دارند را تهیه شود. وجود جزیره در آشپزخانه به زیبایی و کارایی آن آشپزخانه می افزاید زیرا هم کشو دارد و هم سینک که موجب می شود افراد فضای بسیاری را در اختیار داشته باشند. طراحی و اجرای دکوراسیون آشپزخانه انتخاب رنگ ها برای دکوراسیون آشپزخانه بسته به سبک مورد نظر و سلیقه افراد دارد، بنابراین محدودیتی برای انتخاب رنگ ندارید.

نور به اندازه کافی در آشپزخانه باید وجود داشته باشد همیشه آشپزخانه هایی که دارای پنجره هستند طرفداران بیشتری دارند اما اگر آشپزخانه منزل شما فاقد پنجره بود از نورپردازی در آن غافل نشوید.

اصول طراحی داخلی ادراه

اصول طراحی داخلی اداری

طراحی داخلی اداری شامل طراحی فضاهای داخلی محل کارها و ادارات از جمله اتاق‌های کار، سالن‌های کنفرانس، راهروها، پذیرایی، آشپزخانه، سرویس‌های بهداشتی، فضاهای انتظار و… می‌شود. در طراحی داخلی اداری، عواملی همچون شکل و اندازه فضاها، انتخاب مواد و رنگ‌ها، مبلمان، نورپردازی و قابلیت دسترسی و استفاده راحت از فضاها مورد توجه قرار می‌گیرند.

برای طراحی داخلی اداری، نیاز به داشتن فضایی مناسب با طراحی خلاقانه و منحصر به فرد دارید که بتواند محیطی راحت و آرام را برای کارکنان و مدیران فراهم کند. در این طراحی‌ها، به نکاتی همچون چیدمان فضاها، انتخاب دکوراسیون متناسب با نوع کار اداری، نورپردازی مناسب، طراحی دیوارها، سقف و کف‌ها، انتخاب مبلمان و تجهیزات داخلی و سایر عواملی که نقش مهمی در زیبایی و کارایی فضا داخلی اداری دارند، توجه می‌شود.

به طور کلی، طراحی داخلی اداری برای ایجاد محیطی راحت، زیبا و کارآمد، نیاز به دانش فنی و هنری دارد و با توجه به اهمیت آن، معماران و متخصصان دکوراسیون در طراحی داخلی اداری، نقش مهمی ایفا می‌کنند

در هر سازمان و شرکت، افراد با سمت‌ها و فعالیت‌های متفاوتی مشغول به کارند که هدف کلی و شاخصی را دنبال می‌کنند. این افراد نیاز دارند که در کنار همکاران خود فعالیت خود را به نحو احسن ممکن انجام داده و در جهت اهداف سازمان حرکت کنند.

به همین دلیل، در طراحی اداری تجاری باید برای هر فرد محیطی جداگانه با حریم خصوصی و یا نیمه-خصوصی در نظر گرفته شود تا بدون اختلاف و مزاحمت برای دیگران به وظایف خود پرداخت کند. یکی از راهکارهای متداول برای این منظور، استفاده از پارتیشن‌ها یا دیوارهای جداکننده است.

طراحی داخلی ادارات

تاثیر رنگ در طراحی داخلی اداری

برای انتخاب رنگ مناسب فضا علاوه بر شناخت فعالیت، رنگ سازمانی هر اداره نیز مهم است، که می توان از آن برای طراحی دیوارها و کمدها استفاده کرد.

  • رنگ سازمانی مهمترین معیار در رنگ کلیت هر سازمانی می باشد که با توجه به این رنگ از تکنیک‌های مختلف رنگبندی استفاده و محیط اداری خود را دیزاین می کنید.

• در تکنیک رنگبندی تک رنگ (مونوکروم) تنها از یک رنگ (فام) استفاده می شود و تنها با تغییراتی مثل تیرگی و روشنی می‌توان به محیط کنتراست داد.

طراحی داخلی فروشگاه

طراحی داخلی مغازه

طراحی  داخلی و نمای داخلی فروشگاه برای موفقیت کسب و کار بسیار مهم است. آنها باید آرامش و راحتی را به کارکنان و مشتریان فروشگاه فراهم کنند و همچنین دسترسی آسان به محصولات را تضمین کنند. برای این کار نیاز به تجربه و مهارت در زمینه طراحی  داخلی است. که میتوانید در این حوزه به شرکت معماری و دکوراسیون داخلی مجموعه خانه طلایی اعتماد کنید.

انتخاب رنگ مناسب برای طراحی داخلی فروشگاه

انتخاب رنگ مناسب برای طراحی داخلی فروشگاه بسیار مهم است. رنگ هایی مانند سبز، آبی و سفید میتواند احساس اطمینان و آرامش را در مشتریان القا کند. همچنین انتخاب رنگ قرمز باید با احتیاط انجام شود زیرا میتواند هیجان زیادی در مشتریان ایجاد کند و از تصمیم گیری صحیح آنها باز دارد. بنابراین، توجه به انتخاب رنگ مناسب یکی از نکات مهم در دکوراسیون داخلی فروشگاه است.

چیدمان محصولات در طراحی داخلی مغازه

برای دکوراسیون داخلی فروشگاه، ترتیب و موقعیت محصولات بسیار مهم است. باید محصولات متنوع را در جاهای مختلف قرار داده و محصولات پرفروش تر را در معرض دید مشتریان قرار داد. همچنین، نباید محصولات را با یکدیگر ترکیب کرد و برای هر محصول یک محل و قفسه مناسب تعیین کرد.

طراحی داخلی سالن زیبایی چیست؟

اصول طراحی داخلی سالن زیبایی شیک

طراحی داخلی سالن زیبایی امروزه با پیشرفت صنعت ساختمان در زمینه دکوراسیون داخلی و بازسازی، تاثیر طراحی و چیدمان در تبلیغات و رضایت و خروجی کسب و کار بر کسی پوشیده نیست. برای راه اندازی و یا بازسازی سالن زیبایی، طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی که شامل تقسیم بندی فضاها، انتخاب نوع متریال سقف، کف، تاسیسات و چیدمان و مبلمان و… از موارد مورد اهمیت این مسئله به شمار میرود.

مشاوره با شرکت دکوراسیون داخلی خانه طلایی،  بسیاری از مشقات و تشویش های پیرامون این حوزه را به حداقل می رساند و این نوید را به شما میدهد که نه تنها از بهترین طراحی های داخلی و خارجی بهره مند گردید، بلکه با خیالی آسوده طراحی داخلی سالن زیبایی خود را از اجناسی با قیمت متعارف و البته بسیار کارا و با کیفیت تهیه نمایید.

نورپردازی داخلی سالن زیبایی

استفاده از نورپردازی در طراحی داخلی فروشگاه می تواند ظاهر خاصی به سالن شما ببخشد و با تنظیم نور مناسب به دیده شدن فروشگاه کمک کند. استفاده از رنگ های گرم در طراحی مغازه نیز تحریک کننده و شاد کننده می باشد و فضا را صمیمی تر نشان می دهد. انتخاب یک نورپردازی جذاب و خاص می تواند مشتریان را از بیرون جذب کرده و باید در دو حالت شب و روز توجه ها را به فروشگاه جلب کند. نورپردازی می تواند به صورت عمومی و موضعی انجام شود و باید توسط کارشناسان طراحی شود.

طراحی بخش پذیرش در سالن زیبایی

طراحی مناسب در بخش پذیرش سالن زیبایی، اهمیت بالایی دارد. این قسمت است به عنوان ویترین سالن عمل می‌کند و می‌تواند راهنمایی کننده برای مراجعین باشد. همچنین، منشی که در این قسمت فعالیت می‌کند، باید با طراحی و برنامه‌ریزی سالن آشنا باشد و بتواند مراجعین را به خدمات مورد نظر هدایت کند.

طراحی داخلی پذیرایی

نقش مبلمان در طراحی داخلی

مبلمان یکی از مهمترین عوامل در طراحی محیط‌های زندگی است. نقش مبلمان در طراحی  بسیار مهم است و از دیدگاه ظاهری، خلق اولین تصویر در ذهن افراد راجع به محیطی که در آن هستند، به وجود می‌آورد.

مبلمان، در طراحی  محیط‌های مختلف، نقش مهمی در تعیین سبک، رنگ و طرح دارد. در ضمن، مبلمان مطابق با نیازهای و محدودیت‌های موجود در هر فضا، طراحی و انتخاب می‌شود.

اتاق نشیمن

در اتاق نشیمن، مبلمان می‌تواند به عنوان نقطه تمرکز تزئینی و همچنین نقشی در ایجاد راحتی و آرامش برای ساکنان داشته باشد.

اتاق خواب

در اتاق خواب، مبلمان از جمله بستر خواب، کمد لباس و صندلی یا صندلی‌های کمکی می‌توانند باعث به دست آوردن یک فضای خواب مطلوب و راحتی برای خوابیدن شوند.

محیط‌های اداری و آموزشی

مبلمان در طراحی محیط‌های اداری و آموزشی همچنین نقش مهمی دارد. در محیط‌های کاری، مبلمان مطابق با نیازهای کارکنان و قابلیت ایجاد راحتی و خلق فضایی مناسب برای کار کردن، طراحی می‌شود. در محیط‌های آموزشی نیز، مبلمان به عنوان بخشی از تجهیزات و امکانات آموزشی، نقش مهمی در ایجاد فضایی مناسب برای یادگیری و تعامل دانشجویان دارد.

مبلمان مناسب در طراحی داخلی

استفاده از متریال فلز و مبلمان با رنگ‌های خنثی در طراحی داخلی اداری موثر است. اما در کنار آنها، استفاده از یک رنگ گرم نیز ضروری است. کیفیت و نظافت پذیری مبلمان نیز باید در نظر گرفته شود. مبلمان چرمی مناسب است و قابلیت شستشوی آن بالاست. انتخاب مبلمان منحصربه‌فرد و متناسب با فضای هر بخش نیز مهم است. توجه به نیازهای مشتریان و ارباب‌رجوعان نیز از اهمیت ویژه برخوردار است.

طراحی داخلی

طراحی داخلی مدرن

بازسازی و طراحی داخلی ساختمان

 بازسازی ساختمان، شامل طراحی فضاهای داخلی ساختمان از جمله اتاق‌ها، راهروها، پذیرایی، پارکینگ، کارگاه، آشپزخانه، رستوران، هتل و… می‌شود. در طراحی داخلی ساختمان، معماری، دکوراسیون، نورپردازی، رنگ و مواد استفاده شده، مبلمان و تجهیزات داخلی و سایر عواملی که بر فضای داخلی ساختمان تاثیر می‌گذارند، مورد بررسی و توجه قرار می‌گیرند.

برای طراحی داخلی ساختمان، معماران و متخصصان دکوراسیون که با استفاده از نرم‌افزارهای مختلف طراحی و مدل‌سازی، طرح‌هایی با استانداردهای معماری و اصول طراحی داخلی را ایجاد می‌کنند. در این طراحی‌ها، به نکاتی همچون چیدمان فضاها، انتخاب مواد و رنگ‌ها، نورپردازی، طراحی دکوراتیو و مبلمان، انتخاب دکوراسیون دیوارها و سقف و دیگر عواملی که نقش مهمی در زیبایی و کارایی فضا داخلی ساختمان ایفا می‌کنند، توجه می‌شود.

 طراحی داخلی ساختمان برای ایجاد فضاهای زیبا، خلاقانه و کارآمد، نیاز به دانش فنی و هنری دارد و با توجه به اهمیت آن، معماران و متخصصان دکوراسیون در طراحی داخلی ساختمان، نقش مهمی اجرا می کند..

طراحی داخلی مدرن و شیک

هزینه طراحی داخلی

هزینه طراحی داخلی می تواند بسیار متنوع باشد و به عوامل مختلفی مانند اندازه پروژه، محل قرارگیری، پیچیدگی طراحی، استفاده از مصالح و تجهیزات و همچنین تجربه و شهرت طراح وابسته باشد. همچنین، هزینه های طراحی داخلی می توانند شامل هزینه های مستقیم و غیر مستقیم باشند.

هزینه های مستقیم شامل هزینه هایی است که مستقیما به طراحی و اجرای داخلی مرتبط می شوند. به عنوان مثال، هزینه های مربوط به استخدام معماران داخلی و طراحان داخلی، خرید مصالح و تجهیزات، هزینه های مورد نیاز برای ساخت و نصب دکوراسیون و مبلمان، هزینه های لوازم یدکی و تجهیزات و هزینه های مربوط به نصب و اجرای داخلی، از جمله هزینه های مستقیم قابل ذکر هستند.

هزینه طراحی بسته به میزان کار و زمانی که برای آن صرف می‌شود، مواد استفاده شده، اندازه و نوع فضای داخلی، سطح تخصص و تجربه طراح و شرایط دیگر متفاوت است.

 عوامل موثر در هزینه طراحی داخلی

هزینه‌های مشاوره، طراحی، نقشه کشی، مواد و تجهیزات، نصب و اجرا و سایر هزینه‌های مربوط به طراحی و دکوراسیون داخلی باشد. 

هزینه یک پروژه در طراحی داخلی 

برای یک پروژه  معمولاً بر اساس قراردادی که با طراح منعقد می‌شود، هزینه تعیین می‌شود. این قرارداد شامل جزئیات پروژه، میزان پرداخت، زمانبندی، شرایط و قوانین مربوط به پروژه است. هزینه طراحی  بر اساس ساعت کاری، متراژ فضا، درصد از هزینه کل پروژه یا قرارداد ثابت مشخص می‌شود.

همچنین، برای کاهش هزینه  می‌توان به چندین روش اشاره کرد.

به عنوان مثال، انتخاب مواد دکوراسیون و تجهیزات با کیفیت مناسب و همچنین داشتن یک برنامه طراحی دقیق و مدیریت صحیح زمان پروژه می‌تواند به کاهش هزینه طراحی داخلی کمک کند. انجام تحقیقات و مقایسه قیمت‌های مختلف مواد و تجهیزات، انتخاب طراحان با تجربه و مهارت، انجام تعمیرات و بازسازی‌های منظم و به موقع، استفاده از مدل‌های سه بعدی برای مشاهده پیش نمایش طرح و … می‌تواند به صرفه‌جویی در هزینه کمک کند.

طراحی داخلی مدرن و شیک

هزینه طراحی داخلی در شرکت مهندسین خانه طلایی

شرکت مهندسین خانه طلایی یکی از شرکت‌های برجسته در زمینه طراحی داخلی و معماری است. هزینه طراحی داخلی در این شرکت، بستگی به سطح پروژه، اندازه و محل آن، میزان کار و زمان لازم برای انجام طراحی، سلیقه مشتری و دیگر عوامل دارد.

در شرکت مهندسین خانه طلایی، هزینه طراحی داخلی به صورت پروژه‌ای محاسبه می‌شود. برای حصول اطلاعات بیشتر درباره هزینه طراحی داخلی، می‌توان با این شرکت تماس گرفت و اطلاعات لازم را دریافت کرد.

هزینه طراحی داخلی در برخی از شرکت ها 

معمولاً، در برخی از شرکت‌های طراحی داخلی، هزینه طراحی بر اساس متراژ پروژه، محاسبه می‌شود. اما در شرکت مهندسین خانه طلایی، به دلیل تفاوت‌های زیادی که در پروژه‌های مختلف وجود دارد، هزینه طراحی بر اساس مشخصات و نیازهای هر پروژه، تعیین می‌شود.

 هزینه طراحی داخلی در شرکت مهندسین خانه طلایی، با توجه به نیازهای و محدودیت‌های هر پروژه، مشخص می‌شود و می‌توان با تماس با این شرکت، اطلاعات بیشتری درباره هزینه  و نحوه انجام پروژه‌ها در این شرکت، دریافت کرد.

طراحی داخلی مدرن و شیک

فعالیت مهندسین خانه طلایی بازسازی و طراحی داخلی در تهران و کرج

شرکت مهندسین خانه طلایی یک شرکت معتبر و متخصص در زمینه بازسازی و طراحی داخلی است که در تهران و کرج فعالیت دارد.به چند فعالیت‌ از شرکت عبارتند از:

1.طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی منازل، آپارتمان‌ها، ویلاها، ادارات و فضاهای تجاری
2.بازسازی و تعمیرات ساختمان‌های قدیمی و آسیب دیده به صورت کامل یا جزئی
3.نصب کابینت، کمد دیواری، در و پنجره و غیره
4.طراحی و اجرای سیستم‌های گرمایشی، سرمایشی، تهویه مطبوع و الکتریکی
5.مشاوره و ارائه راهکارهای بهینه برای بهبود کیفیت فضاهای داخلی

لازم به ذکر است که این فعالیت‌ها نمونه‌ای از فعالیت‌های شرکت مهندسین خانه طلایی هستند و شرکت ممکن است در دیگر زمینه‌ها نیز فعالیت داشته باشد. همچنین، شرکت ممکن است در برخی از مناطق شهری، فعالیت خود را محدود کرده باشد. بنابراین، بهتر است با شرکت تماس بگیرید و اطلاعات بیشتری درباره فعالیت‌های آنها در تهران و کرج بدست آورید.

طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی

طراحی داخلی در تهران

شرکت مهندسی خانه طلایی برترین شرکت طراحی داخلی  در تهران به همراه تخصص و تجربه‌ بالا در طراحی و اجرای طرح‌های داخلی برای منازل و محل‌های تجاری داشته و اهداف اولیه آن‌ها پاسخگویی به نیازها و سلیقه مشتریان است.

شرکت معماری خانه طلایی با توجه به نیازها و سلیقه‌ی هر مشتری، طرح‌های منحصربفردی ایجاد می‌کند. آن‌ها با بهبود فضا، استفاده از رنگ‌ها و نور، انتخاب بهینه مبلمان و تزیینات دیگر، طراحی داخلی بهتری ارائه می‌دهند. آن‌ها به هنر دست‌بافت و کار با چوب و سنگ نیز تخصص دارند و از این گونه مواد برای ایجاد اثرات زیبا و منحصربه‌فرد در فضا استفاده می‌کنند. با در نظر گرفتن فضاها و اهداف مشتریان، طرح‌های خانه طلایی از ترازوی بینظیری استفاده می‌کند.

طرح‌های داخلی شرکت خانه طلایی برای مشتریان خود راهکار‌هایی نوآورانه، پایدار و زیبا ارائه می‌دهد. آن‌ها با دقت بالا و هماهنگی قوی با مشتریان، طرح‌هایی را خلق می‌کنند که ارزش و زیبایی را با هم ترکیب می‌کنند.

ارتباط با مجموعه خانه طلائی

برای یافتن بهترین نوع طراحی دکوراسیون داخلی متناسب با شرایط خود، مطمئن شوید که این سبک طراحی همیشه الهام بخش شما بوده و تمامی نیازهای شما را برآورده می کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه  و یا بازسازی و نوسازی، طراحی داخلی ،طراحی و ساخت باغ ویلا و… برای مشاوره رایگان و تعیین وقت بازدیدمی توانید از طریق سایت مهندسین خانه طلائی و یا با شماره زیر تماس با ما در ارتباط باشید.

 09123622765

09123622471

تماس