مشاوره رایگان

طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی

طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی

طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی

اغلب اوقات طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی باهم اشتباه گرفته می شود. اما این اصطلاحات کاملاً مشابه نیستند . شباهت های زیادی بین این دو حرفه وجود دارد . در واقع  تفاوت بین این دو حرفه کجا می باشد که ما می توانیم آن ها را از هم متمایز می کنیم .همچنین بیش از چند تفاوت وجود دارد و برخی ظرایف های قابل توجه است. در یک لحظه شما هر دوی این کلمات را شنیدید، طراحی داخلی و  کلمه دکوراسیون داخلی، پس آن ها چه معنایی دارند؟ چه طراح یا دکوراتور کدام را  دوست دارید ؟ همه ما می دانیم که برای ایجاد یک فضای داخلی زیبا و کاربردی به کمک نیاز دارید. اما از چه کسی می توانید کمک بخواهید؟

شرکت مهندسی خانه طلایی با تجربه موفق در زمینه انجام پروژه های طراحی دکوراسیون داخلی اداری، طراحی داخلی منزل، انجام پروژه های طراحی دکوراسیون داخلی مدرن و…..می توانید پیشتهاد ها و ایده ای ناب و جداب مطابق سلیقه و نیاز مشتریان فراهم کند.

مشاوره با کارشناسان و مهندسین طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی

تفاوت بین طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی

طراحی داخلی تخصصی است که در اثر گذشت زمان و کسب تجربه، نیاز به تمرین و آموزش رسمی دارد. کارشناسی در این رشته با مطالعه پارچه ها و رنگ ها، برنامه های طراحی با استفاده از کامپیوتر (CAD)، برنامه ریزی فضایی، ترسیم، طراحی مبلمان، معماری و غیره به وجود می آید. در طرف مقابل دکوراتورها به معنی کسانی هستند، که تنها با سطح ظاهری فضای مورد نظر سرو کار دارند. متخصصی برای طراحی فضاهای داخلی با عملکرد و کارایی بالا که تخصص خود را از طریق آموزش های رسمی کسب کرده است. مهمترین بخش حرفه یک طراح داخلی ، داشتن هنر و علم درک رفتار مردم به منظور ایجاد فضاهای کاربردی خلاقانه درون ساختارهایی ست که معماران داخلی طراحی کرده اند.

تفاوت بین این دو حرفه چیست؟

پاسخ کوتاه این است: طراحان فضاهای کاربردی را در یک ساختمان ایجاد می کنند، در حالی که دکوراتورها یک فضا را با عناصر تزئینی تزئین می کنند. به خواندن این مقاله ادامه دهید تا بدانید چه ویژگی هایی این دو را از هم متمایز می کند و کدام حرفه به بهترین وجه نیازهای شما را برآورده می کند.

ساخت و بازسازی پذیرایی

طراحی داخلی به چه معناست؟

طراحی داخلی را به عنوان “حرفه ای چند وجهی که در آن راه حل های خلاقانه و فنی در یک سازه برای دستیابی به یک محیط داخلی ساخته شده اعمال می شود” تعریف می کند. طراحان داخلی محل کار یا زندگی مشتری خود را مطالعه می کنند و یک روش سیستماتیک و هماهنگ را برای برآوردن نیازها و منابع خود به کار می گیرند.

تحصیلات

طراحی داخلی نیاز به آموزش رسمی دارد، معمولاً از یک برنامه دو ساله یا چهار ساله از یک مدرسه معتبر ویا به صوت آکادمیک در دانشگاه هست . آموزش شامل مطالعه رنگ و پارچه، آموزش طراحی به کمک کامپیوتر (CAD)، طراحی، طراحی فضا، طراحی مبلمان و معماری است.

بسیاری از طراحان حتی قبل از شروع کار خود یا پیوستن به یک شرکت طراحی، با طراحان داخلی معتبر کارآموزی می کنند.

اعتبارنامه

برای انجام کار به عنوان یک طراح، به طراحان داخلی نیاز دارند که مجوز داشته باشند. همچنین برای نشان دادن تجربه و صلاحیت خود، به گواهی شاخص شناخته شده مهارت در اصول طراحی داخلی نیاز دارند.( در برخی از از کشورها و از جمله ایران ، طراحان حرفه ای ملزم به گذراندن یک امتحان و ثبت نام در یک شورای حاکم (که کدام یک به کشور یا استانی بستگی دارد) قبل از اینکه طراح نامیده شوند.)
اگرچه در همه جا مورد نیاز نیست، بسیاری از طراحان داخلی برای متمایز ساختن آنها از دکوراتورها، گواهینامه را دریافت می کنند.

وظایف

یک طراح داخلی نیازهای مشتری خود را تحقیق و تجزیه و تحلیل می کند و چیدمان های داخلی را برنامه ریزی می کند تا آنها را از نظر فیزیکی، اجتماعی و زیبایی شناسی کاربردی کند. آنها قبل از هماهنگی با تیم های ساخت و ساز برای انجام طراحی، از فناوری برای ایجاد طرح های مجازی استفاده می کنند.

طراحان داخلی به قوانین ساختمان و الزامات قانونی پایبند هستند و مهارت های حل مسئله قوی دارند. بسیاری از طراحان داخلی مهارت های دکوراسیون داخلی دارند و این خدمات را در کنار طراحی ارائه می دهند.

طراحان داخلی با چه کسانی کار می کنند؟

طراحان اغلب از نزدیک با معماران، پیمانکاران و توسعه دهندگان همکاری می کنند تا طرح های طراحی خود را برای مشتری ایجاد کنند. برخی ممکن است مستقیماً با صاحبان خانه یا صاحبان مشاغل کار کنند.

دکوراسیون داخلی به چه معناست؟

دکوراسیون داخلی، تجهیز یک فضا با عناصر زیبایی شناختی مانند مبلمان، دیوارپوش، لوازم جانبی، فرش و غیره است. دکوراتورهای داخلی برای ایجاد فضاهای داخلی جدید با معماران کار نمی کنند. آنها فضاهای داخلی را که از قبل وجود داشته است تزئین می کنند.

تحصیلات

هیچ الزام آموزشی رسمی برای دکوراسیون داخلی وجود ندارد. زیرا آنها عمدتاً بر زیبایی شناسی تمرکز می کنند. آنها برنامه ریزی یا مشارکت در نوسازی یا برنامه طراحی ساختمان ندارند. یک دکوراسیون بر نمای سطحی فضا تمرکز می کند. بسیاری از دکوراتورهای داخلی دارای مدرک تحصیلی در زمینه های مرتبط هستند یا به عنوان یک تغییر شغلی یا به عنوان یک تجارت تبدیل به سرگرمی وارد این حرفه شده اند.

اعتبارنامه

برای انجام حرفه ای دکوراسیون داخلی نیازی به گواهینامه و مجوز نیست. با این حال، دوره‌هایی با تمرکز بر رنگ و پارچه، چیدمان اتاق، طراحی فضا، سبک مبلمان و ارائه گواهی‌های رسمی به دکوراتورها برای تأیید آموزش آنها وجود دارد. سازمان هایی مانند Certified Interior Decorators International (CID) دوره های آموزشی و گواهینامه ارائه می دهند.

وظایف

دکوراتورها به مشتریان خود در تصمیم گیری در مورد سبک، انتخاب طرح رنگ و خرید مبلمان و لوازم جانبی کمک می کنند. آنها اغلب برای ایجاد فضای موجود که نیاز به به روز رسانی یا بازسازی دارد، استخدام می شوند.

دکوراتورهای داخلی با چه کسانی کار می کنند؟

دکوراتورها مستقیماً با صاحبان خانه یا مدیران مشاغل کار می کنند. آنها با پیمانکاران یا معماران درگیر نیستند، اما اغلب با سازندگان مبلمان، اثاثه یا لوازم داخلی، نقاشان و دیگر متخصصان صنعت که خدماتی را برای دکوراسیون منزل ارائه می دهند، شریک می شوند.

آیا باید یک طراح استخدام کنم یا یک دکوراتور؟

اینکه طراح یا دکوراتور استخدام می کنید بستگی به نیاز شما دارد. اگر فضای شما نیاز به تغییرات ساختاری دارد، مانند برداشتن دیوار، تغییر مسیر لوله کشی یا سیم کشی برق، یا افزودن پنجره ها یا درهای جدید، طراح انتخاب بهتری است. با این حال، اگر فضای شما فقط به یک به روز رسانی بصری مانند مبلمان جدید، رنگ یا کفپوش نیاز دارد، یک دکوراتور داخلی می تواند به راحتی از عهده این وظایف برآید.

طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی درچه پروژه های معماری

متاسفانه سردرگمی در زمینه طراحان داخلی و دکوراتورها زیاد است، گاهی افرادی که در هیچ کدام از این دو رشته تحصیلی ندارند به طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی می پردازند که در نتیجه طراحان غیراستاندارد و سرمایه هدر می رود البته کمبود شفافیت. قوانین لازم نیز به این آشفتگی کمک زیادی کرده است. در استانداردها یک فرآیند مهندسی، طراح معماری از ابتدای پروژه با معمار در ارتباط است و تا پایان پروژه طراح داخلی و معمار پروژه با هم کار می کنند .

این موضوعی است که خوشبختانه ، در زمینه فرآیند مهندسی به شکل درست و ایده آل خود است معماری ما هنوز به پایان نرسیده است .اما کار دکوراتور پس از گذراندن تمامی این مراحل آغاز می شود. دکوراتور به چیدمان و تزیین فضای داخلی طراحی شده توسط طراح داخلی می پردازد. تصمیم می گیرد، اما تایید کیفیت متریال به عهده طراح داخلی است. اینکه آیا متریال مورد نظر از نظر عایق صدا، حرارت و غیره مناسب باشد یا اشتعال پذیری و غیره به عهده طراح داخلی است.

برای درک بهتر تفاوت های معماری داخلی و دکوراسیون داخلی باید بدانیم:

که برای اجرای طراحی دکوراسیون داخلی نیازی به طراحی و کار مهندسی نداریم، زیرا در هر مکانی می توان با تعویض لوازم و دکوراسیون، پرده، مبلمان این کار را انجام داد. ، کاغذ دیواری و غیره، اما برای اجرای پروژه طراحی داخلی در ساختمانی که از قبل ساخته شده است، حداقل باید خانه و محل کار خود را بازسازی کنید، زیرا اصلاحاتی در معماری ساختمان نیز طی این فرآیند انجام می شود.

برای درک بهتر تفاوت های طراحی داخلی با طراحی دکوراسیون داخلی باید بدانیم:

که برای اجرای طراحی دکوراسیون داخلی نیاز به عملیات ساخت و ساز و مهندسی در هر مکانی می توان با تعویض وسایل و تزیینات یا پرده و مبلمان و کاغذ دیواری و. تغییر طراحی طراحی طراحی اما برای اجرای یک پروژه داخلی در ساختمانی که از قبل ساخته شده نیاز به خانه و محل کار خود دارد چرا که طی این پروژه اصلاحاتی در معماری ایجاد خواهد شد.

 

نتیجه گیری تفاوت های طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی

با توجه به توضیحات در طراحی داخلی، معمولاً به طراحی فضاهای داخلی منزل و تأثیر آن بر جذابیت کلی منزل پرداخته می‌شود. این شامل طراحی اتاق خواب، نشیمن، آشپزخانه و سایر فضاهای داخلی منزل است. در طراحی داخلی، از انواع طرح‌های مدرن و کلاسیک استفاده می‌شود

از طرفی، دکوراسیون داخلی شامل تزئینات و مصالح داخلی منزل است. دکوراسیون داخلی توسط دکوراتور صورت می‌گیرد و صرفاً به کار چیدمان تزئینات داخلی و انتخاب رنگ می‌پردازد.
بنابراین، تفاوت اصلی بیناین دو موضوع در این است که در طراحی داخلی، به طراحی فضاهای داخلی منزل و تأثیر آن بر جذابیت کلی منزل پرداخته می‌شود، در حالی که در دکوراسیون داخلی، تزئینات و مصالح داخلی منزل مورد توجه قرار می‌گیرد.
به طور کلی، برای طراحی داخلی آشپزخانه، باید به اصول و نکات مهمی توجه شود. برخی از این اصول و نکات شامل تقسیم فرایند طراحی، استفاده از جزیره آشپزخانه، کاربری مناسب، چیدمان مناسب، نورپردازی و کاربرد رنگ است

با مطالعه و مشاهده مدل‌ها و طرح‌های مختلف در دیزاین داخلی آشپزخانه، می‌توانید ایده‌های خلاقانه برای طراحی آشپزخانه منزل خود پیدا کنید.

نتیجه گیری تفاوت های طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی

طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی با مجموعه خانه طلائی

انتخاب یک طراح در مقابل یک دکوراتور تا حد زیادی به مهارت های حرفه ای خاص بستگی دارد، نه فقط به عنوان شغل. دکوراتورهای زیادی وجود دارند که به اندازه کافی در این صنعت کار کرده اند تا مهارت های طراحی را به دست آورند و طراحانی که دکوراتورهای عالی هستند.

قبل از استخدام یک حرفه ای، در مورد نیازها، بودجه و آنچه می خواهید به دست آورید فکر کنید. قبل از تصمیم گیری به نمونه کار حرفه ای ها نگاهی بیندازید و مراجع دریافت کنید.

برای یافتن بهترین نوع طراحی دکوراسیون داخلی متناسب با شرایط خود، مطمئن شوید که این سبک طراحی همیشه الهام بخش شما بوده و تمامی نیازهای شما را برآورده می کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه  و یا بازسازی و نوسازی، طراحی داخلی ،طراحی و ساخت باغ ویلا و… برای مشاوره رایگان و تعیین وقت بازدیدمی توانید از طریق سایت مهندسین خانه طلائی ویا باشماره زیر تماس با ما در ارتباط باشید.

تماس