طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی دکوراسیون داخلی چیست ؟ برای اینکه به جواب سوالدست پیدا کنیم ابتدا باید مشخص شود که دکوراسیون چیست؟ بهتر است بدانید دکوراسیون واژه ای فرانسوی است که معادل فارسی آن بر اساس تعریف لغت نامه دهخدا عبارت

tel:09123622471
09123622471

است از: هنر، تخصص و رشته آموزشی دکوراسیون، دکوراسیون، دکوراسیون.

اکنون که با ریشه کلمه دکوراسیون آشنا شدید، برای اینکه بدانید دکوراسیون داخلی چیست، بهتر است بدانید که دکوراسیون داخلی با توجه به معنای ذکر شده در دانشنامه ویکی پدیا عبارت است از: هماهنگی با هدف تاکید بر رنگ ها، مبلمان و … ارزش هنری را به اشیاء دیگر در یک اتاق یا ساختمان اضافه کنید.

فهرست

طراحی دکوراسیون داخلی

وقتی اصطلاح دکوراسیون داخلی را می شنویم بدون شک به دنبال محیطی مجلل و زیبا برای زندگی یا کاری هستیم که بتواند با رعایت اصول معماری و زیبایی شناسی فضایی آرام را ایجاد کند که آسایش محیطی را ارائه دهد.
یک دکوراسیون خانه موفق باید فضایی زیبا و مجلل(لوکس) ایجاد کند و همچنین این فضا باید آسایش و آرامش کافی برای زندگی داشته باشد، حال باید بدانیم چگونه آسایش محیطی را فراهم کنیم.

اصول زیبایی شناختی

مجموعه خانه طلائی با آگاهی از این موارد می تواند بهترین طراحی دکوراسیون داخلی را به شما ارائه دهد.
دانستن و رعایت اصول زیبایی شناسی یکی از مهم ترین عوامل در دکوراسیون داخلی است که می تواند تاثیر زیادی بر فضای داخلی داشته باشد و کیفیت فضایی منزل یا محل کار شما را افزایش دهد.
یکی از بهترین راه ها برای آشنایی با یک شرکت موفق در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی و و بازسازی ، طراحی داخلی مشاهده پروژه های آنها است.

 

تعریف دکوراسیون داخلی؟

اگر بخواهیم تفاوت بین طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی را مشخص کنیم و به طور دقیق تری بدانیم که دکوراسیون داخلی چیست، باید بدانیم که دکوراسیون داخلی  (که در ادامه مقاله به آن  تزئینات داخلی نیز گفته می شود) مرتبط است. به هنر و دانش ساخت فضای داخلی ساختمان به منظور دلپذیرتر و کاربردی ترفضا برا ی ساکنین آن  مجموعه است. همه کسانی که تا به حال خانه یا محل کار خود را دکور کرده اند به نوعی با دکوراسیون داخلی درگیر بوده اند.

دکوراسیون داخلی، باید بدانید که این یک سرگرمی مورد علاقه بسیاری از شماست زیرا برای تزئین خانه خود به مدرک خاصی نیاز ندارید.

با این حساب ما نقش یک دکوراتور داخلی را هنگام تزئین خانه خود به عهده می گیریم و به بهترین چیدمان مبلمان فکر می کنیم. اما دکوراسیون داخلی نیز مانند سایر هنرها دارای سبک ها و جزئیات متفاوتی است که بنا به سلیقه و نیازهای هر زمان تغییر می کند.

در دنیای امروز، بیشتر زندگی مردم در داخل خانه سپری می شود. اگرچه همه ما برای تفریح و فرار از محیط بسته زمانی را در فضای باز می گذرانیم، اما همان لذتی که با قطع ارتباط با محیط بسته به ارمغان می آورد، نشان دهنده میزان زمانی است که در داخل خانه می گذرانیم. به همین دلیل دکوراسیون داخلی با کیفیت مناسب بهترین راه برای ارتقای جایگاه شغلی، تحصیلی و زندگی ماست.

پس دکوراسیون داخلی چیست؟

دکوراسیون داخلی رابط بین دو علم معماری و طراحی داخلی است. این رشته از یک سو مانند علم معماری با ساختمان و اجزا و عناصر آن مرتبط است و از سوی دیگر مانند طراحی داخلی به فضاهای داخلی می پردازد.

 مطالعه مقاله بعدی در مورد  طراحی داخلی است، درکش را آسان تر می کند.
طراحی و دکوراسیون داخلی

انواع سبک های دکوراسیون داخلی

انواع سبک های دکوراسیون داخلی و شناخت ویژگی های هر یک می تواند به شما کمک کند تا سبک مناسب شخصیت و مورد علاقه خود را پیدا کنید.
بدیهی است که بررسی هر سبک در این مقاله نیازمند چندین مقاله مختلف است و تنها به یک پاراگراف محدود نمی شود. اما هدف این مقاله آشنایی با 9 نوع از سبک های تزئینی پرطرفدار و ویژگی های کلی آن ها است. بنابراین در این مقاله به توضیح چند خطی در مورد هر سبک اکتفا می کنیم و در آینده در مقالاتی جداگانه به بررسی کامل و معنادار هر سبک می پردازیم.

1- سبک مینیمال

خانه های سبک مینیمالیستی عاری از شلوغی و شلوغی هستند. در این سبک فقط لوازم کاربردی و ضروری مانند مبل، میز و لامپ وجود دارد. فضای داخلی مینیمالیستی بر سادگی و زیبایی بی دردسر تمرکز دارد. در سبک مینیمال، اتاق ها تک رنگ هستند و معمولا رنگ های خنثی دارند. دیوارها فقط با یک یا دو قطعه تزئینی مانند یک پلاک یا آینه ساده تزئین شده اند و مبلمان ساده با جزئیات بسیار کم است.

صفرتاصد بازسازی خانه
بازسازی و نوسازی ساختمان

2- سبک مدرن

مبلمان با خطوط ساف ومشخص با الهام از دهه 1930 به سبک مدرن دیده می شود. این سبک برگرفته از سبک باهاوس و اصول طراح اسکاندیناوی است و طراحی داخلی مدرن را از معاصر متمایز می کند. پالت رنگ چیدمان مدرن شامل رنگ‌های خنثی مانند سفید، کرم، بژ و غیره می‌شود..

اما برخلاف فضای داخلی مینیمالیستی اطراف محیط مدرن، با ظروف، پرده‌ها و فرش‌هایی در سایه‌های نارنجی، فیروزه‌ای و صورتی تزئین شده است. . ردپای فناوری را می توان در تمام قسمت های خانه یافت. برای مثال تلویزیون کوچک در آشپزخانه و وسایل صوتی در سرتاسر خانه از دیگر نمادهای این سبک هستند.

3- سبک پست مدرن

سبک مدرن در دهه 1920 و 30 شکل گرفت و سبک پست مدرن در دهه 1960 مورد استفاده قرار گرفت. در حالی که فضای داخلی مدرن بر مینیمالیسم و کمبود جزئیات تمرکز دارد، خانه های پست مدرن معمولاً به هم ریخته و دارای پالت رنگی خنثی هستند.

کف ها چوب، کاشی یا بتون هستند و هیچ فرشی روی زمین وجود ندارد. روکش مبلمان از مخمل و پرده ها از پارچه های نرم مانند ابریشم یا ساتن پوشیده شده است. پنجره های بلند از نمادهای مهم این سبک هستند.

بازسازی و نوسازی ساختمان

4- سبک انتقالی

سنک طراحی انتقالی انواع سبک ها را ترکیب می کند تا ظاهری بی انتها و منحصر به فرد ایجاد کند. از آنجایی که در این سبک ترکیبی از طراحی سنتی و معاصر وجود دارد، مبلمان می توانند خطوط مستقیم و پیچیده یا خطوط گرد با کنده کاری های پیچیده داشته باشند.

با این حال، دکوراسیون مبلمان ساده تر از سبک سنتی است، با الگوهای گرافیکی و پارچه هایی مانند پنبه سفید، چرم صاف و مخملی پوشیده شده است. پالت رنگی این سبک شامل قهوه ای، برنزی و سفید کرمی است.

5- سبک سنتی عربی

خانه های عربی ترکیبی از عناصری مانند گیاهان سرسبز، رنگ های تند مانند فیروزه ای و نقوش مجلل هستند. این سبک با استفاده از مبل های مخملی، میزهای چوبی، لوسترهای مجلل و متالیک و لوازم شیشه ای برای دکوراسیونی ظریف و در عین حال مجلل و چشم نواز ایجاد شده است.

از دیگر نمادهای این سبک نقوش معرق و استفاده از آن در فرش، پرده و کاغذ دیواری است. رنگ هایی مانند طلایی، نقره ای، فیروزه ای، صورتی و برنزی نقش مهمی در طراحی عربی دارند. مبلمان و وسایل خانه به سبک عربی نیز همگی از ابریشم و مخمل مرغوب ساخته شده اند.5

 

6- سبک آسیایی

سبک آسیایی بیشتر از طبیعت الهام گرفته شده است. استفاده از موادی مانند بتن و چوب، فضایی آرام و باز، استفاده از پارچه‌های ابریشمی با رنگ‌ها و نقش‌های مختلف، همگی از عناصر سبک آسیایی هستند.

7- سبک معاصر

سبک معاصر اغلب با سبک مدرن یکی می شود. فقط تفاوتی که بین این دو سبک وجود دارد. بر خلاف سبک مدرن، سبک معاصر از دوره های مختلف تشکیل شده است و یک سبک ترکیبی ایجاد می کند.

در این سبک سادگی حرف اول را می زند، مبلمان دارای زوایای تیز و 90 درجه است و با پارچه های ساده مانند پشم، نخی و پارچه های بدون تزئینات و نقوش روکش شده است. رنگ های اصلی مورد استفاده در این سبک مشکی، سفید و برنزی است.

 

8- سبک صنعتی

سبک دکوذاسیون داخلی صنعتی یک فضای خنک و مدرن ایجاد می کند. ترکیبی منحصر به فرد از مدرن و قدیمی، این سبک جدید را ترکیب می کند. در این سبک، سقف‌های بلند و شیروانی و پالت‌های رنگی سرد و ملایم را خواهید دید که اغلب ترکیبی از خاکستری، سیاه و سفید است که با نوارهای آبی و سبز تکمیل می‌شود. فلز پرکاربردترین ماده در طراحی صنعتی است.

9- سبک فرانسه

سبک دکوذاسیون داخلی فرانسوی ظریف، پیچیده و آراسته است. این سبک مرفه و مجلل بر رنگ های ملایم و لطیف مانند بژ و سفید متکی است و معمولاً از یک رنگ برای ایجاد یک فضای داخلی هماهنگ و متعادل در سراسر فضا استفاده می شود.

قالب های تزئینی سقف و نقش برجسته های دیواری، بافتی غنی به اقامتگاه های فرانسوی می بخشد. همچنین، مواد براق مانند طلا، نقره و برنز اغلب در تزئینات دیوار، شیرآلات، وسایل روشنایی و کابینت ها دیده می شود. یکی دیگر از نمادهای این سبک مبل های آنتیک هستند که چوبی تیره و براق دارند و به لطف حکاکی ها ظرافت مضاعفی به آن ها بخشیده شده است.

عناصر مهم در طراحی دکوراسیون داخلی

 • نورپردازی محیط
 • آشپزخانه
 • پوشش سقف و کف
 • کاغذ دیواری
 • مبلمان و سایر لوازم جانبی
 • رنگ آمیزی
 • درها و پنجره ها
 • اتاق خواب

برآورد هزینه های طراحی دکوراسیون داخلی

محاسبه قیمت داخلی معمولاً به 4 روش زیر انجام می شود:

 1.  نوع برآورد هزینه طراحی دکوراسیون داخلی به صورت یک ساعت است که عمدتاً به مشاوره اختصاص داده می شود.
 2. برآورد هزینه، طراحی دکوراسیون داخلی به عنوان درصدی از کل مبلغ پروژه است. مربوط به انعقاد قراردادها و ارائه کار در قالب قرارداد کار.
 3.  برآورد هزینه های دکوراسیون داخلی بر اساس دستمزد ثابت به دست می آید که  طراحان برای دستمزدها تعیین می کند.
 4. برآورد هزینه بر اساس مساحت پروژه و میزان مصرف است. در این میان قانون نظارت و حق مشاوره منجر به نوساناتی در محاسبه قیمت نهایی طرح می شود.

چگونه سبک  دکوراسیون داخلی  را انتخاب  کنیم؟

شاید اکنون پس از مطالعه این مقاله و آشنایی با انواع معماری و دکوراسیون داخلی و ویژگی های هر یک از آن ها این سوال برای شما پیش بیاید که کدام سبک دکوراسیون داخلی می تواند بهترین و ارزان ترین انتخاب برای طراحی با توجه به ویژگی های فضا ومتراژ محیط  باشد.

ارتباط با مجموعه خانه طلائی

برای یافتن بهترین نوع طراحی دکوراسیون داخلی متناسب با شرایط خود، مطمئن شوید که این سبک طراحی همیشه الهام بخش شما بوده و تمامی نیازهای شما را برآورده می کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه  و یا بازسازی و نوسازی، طراحی داخلی ،طراحی و ساخت باغ ویلا و… برای مشاوره رایگان و تعیین وقت بازدیدمی توانید از طریق سایت مهندسین خانه طلائی ویا باشماره زیر تماس با ما در ارتباط باشید.

شماره های تماس :

 09123622765

09123622471

 

تماس