مشاوره رایگان

چگونه یک ساختمان قدیمی را برای نیازهای مدرن بازسازی کنیم؟

بازسازی و نوسازی ساختمان

چگونه یک ساختمان قدیمی را برای نیازهای مدرن بازسازی کنیم؟ یک ساختمان قدیمی زیبایی و ویژگی خاصی دارد که ساختمان های مدرن به ندرت دارند. مطمئناً ساختمان‌های جدید برای رفع نیازهای فعلی ساخته می‌شوند. اما گاهی اوقات فاقد شخصیت هستند.

چگونه یک ساختمان قدیمی را برای نیازهای مدرن بازسازی کنیم؟

بازسازی یک سازه قدیمی برای جامعه محلی خوب است زیرا یک ساختار آسیب دیده را به چیزی هیجان انگیز و جدید تبدیل می کند. هزینه طراحی مجدد اغلب کمتر از بازسازی است.

نوسازی املاک تجاری طی پنج سال گذشته به طور متوسط 8.9 درصد رشد داشته است. با توجه به عوامل مختلف، از جمله کمبود فضای موجود و زمان لازم برای شروع کار از پایه، شرکت ها به طور فزاینده ای به جای ساخت و سازهای جدید به املاک بازسازی شده روی می آورند.

چگونه یک ساختمان قدیمی را برای نیازهای مدرن بازسازی کنیم؟
چگونه یک ساختمان قدیمی را برای نیازهای مدرن بازسازی کنیم؟

8نکات مهم در باز سازی ساختمان های قدیمی

اگر به فکر بازسازی فضای داخلی یک ساختمان قدیمی و تطبیق آن با نیازهای مدرن هستید، باید چند نکته را در نظر داشته باشید:

1- تخریب دیوارهای جداکننده فضای داخلی خانه

اولین قدم در بازسازی فضای داخلی یک ساختمان قدیمی، حذف تمام علائم و تزئینات دیوار است. هنگامی که اقلام روی دیوارها از دیوار جدا می شوند، مهندسان می توانند به راحتی محل کانال ها، سیم های برق و لوله کشی موجود در دیوارهای ساختمان را ببینند و بررسی کنند. اگر همه چیز از اصول پیروی کند، طراحی برای چیدمان جدید دیوارها آسان تر خواهد شد.

2- تضمین یکپارچگی سازه

هنگام بازسازی فضای داخلی، دیوارها را نباید بدون مشورت با مهندس سازه تخریب کرد.هیچ‌کس نمی‌خواهد هزاران تومان برای بازسازی هزینه کند تا سقف به دلیل بی‌ثباتی سقوط کند.

همچنین، این زمان مناسب برای بررسی فونداسیون ساختمان و اطمینان از سالم بودن خاک های سطح زمین است. همچنین، نیازهای مالک را در نظر بگیرید – مناطقی که ممکن است تجهیزات سنگین را در خود جای دهند باید تقویت شوند.

 

3-تعمیر یا تعویض پنچره ها

ساختمان‌های قدیمی‌تر معمولا پنجره‌های قدیمی زیادی دارند که هزینه‌های انرژی گرمایش و سرمایش را افزایش می‌دهد. نصب کنندگان باید سعی کنند نسخه های تک پنل را با نسخه های دو یا حتی سه پنل جایگزین کنند.

همچنین می‌توانید پنجره‌های بزرگ‌تری را انتخاب کنید تا نور طبیعی بیشتری وارد شود، یا مدل‌هایی که دما را در طول روز تنظیم می‌کنند.

یک ممیزی انرژی انجام دهید تا دریابید که چگونه بازسازی خود را تا حد امکان سازگار با محیط زیست کنید. متخصصان ساختمان می توانند پوشش ساختمان را ارزیابی کنند و راه هایی برای به حداکثر رساندن بهره وری انرژی بیابند.

 

4- نصب وتعمیر لوله کشی و تهویه مطبوع

هنگام بازسازی فضای داخلی یک ساختمان قدیمی، چند چیز اساس را تشکیل می دهد و ابتدا باید در نظر گرفته شود. مجاری کولر را بررسی کنید و مطمئن شوید که نصب با مقررات مدرن مطابقت دارد و الزامات را برآورده می کند.

برخی از شرکت ها برای استفاده از آب برای فرآیندهای ماشینی نیاز به خطوط آب در سراسر منطقه دارند. بعضی دیگر ممکن است فقط به لوله کشی د آشپزخانه وحمام نیاز داشته باشند. داشتن ایده ای از چیدمان نهایی بازسازی داخلی خانه به مردم این امکان را می دهد که تصمیم بگیرند لوله کشی را کجا اجرا کنند و به تکنسین ها کمک می کند زمان پروژه را کاهش دهند.

5-ویژگی های تکنولوژی پیشرفته را اضافه کنید

ساختمان‌های تجاری امروزی باید دسترسی به اینترنت پرسرعت و سازگاری با اینترنت اشیا داشته باشند، زیرا دستگاه‌های بیشتری برای استفاده تجاری و شخصی اضافه می‌شوند.

فقط به این دلیل که شخصی در حال خرید یک ساختمان موجود است به این معنی نیست که نمی تواند به دنبال ساختمانی باشد که نزدیک به کابل های فیبر نوری باشد. مناطقی که شاهد نوسازی زیادی هستند احتمالاً به فناوری نیاز دارند.

کابل ها باید در داخل ساختمان هدایت شوند تا اطمینان حاصل شود که کل سازه برای استفاده فن آوری برای آینده سیم کشی شده است.

چگونه یک ساختمان قدیمی را برای نیازهای مدرن بازسازی کنیم؟
چگونه یک ساختمان قدیمی را برای نیازهای مدرن بازسازی کنیم؟

ساختمان‌ها همچنین می‌توانند برای ترکیب فناوری‌های هوشمندی که گرمایش، روشنایی و سایر عملکردهای حیاتی را خودکار می‌کنند، سفارشی‌سازی کنند. از آنجایی که تخمین زده می شود 40 درصد از کل مصرف انرژی یک ساختمان صرفاً به روشنایی نسبت داده می شود، این ویژگی ها یک برد سریع برای مالکان و مستاجران ارائه می دهد.

هزینه های انرژی را می توان با تغییراتی به سادگی روشنایی LED یا سیستم های اتوماسیون ساختمان به عنوان جامع و یکپارچه کاهش داد.

 

6- حفظ ویژگی های تاریخی

یک نظرسنجی از هزاره ها نشان داد که حدود 97٪ از ارزش حفظ ساختمان های قدیمی قدردانی می کنند. آنها از استفاده مجدد از آنچه در حال حاضر وجود دارد به جای ساختن چیزی جدید حمایت می کنند. این نسل با مهاجرت به شهرهای بزرگ و بازسازی خانه های قدیمی به جای نقل مکان به حومه شهرها و خرید خانه های جدیدتر، این را ثابت می کند.

یکی از دلایلی که مردم از بازسازی ساختمان‌های قدیمی لذت می‌برند این است که اغلب دارای عناصر منحصربه‌فردی هستند که در سازه‌های جدید یافت نمی‌شوند، مانند ستون‌های چوبی حکاکی‌شده با دست روی پله‌ها یا پنجره‌ها. شیشه‌های رنگی بسیار پیچیده.

بازسازی‌کنندگان باید به عقب برگردند و به آنچه که یک ساختمان را منحصربه‌فرد می‌کند، نگاه کنند تا بتوانند آنچه را که قابل بازتولید نیست حفظ کنند. حتی نمایاندن یک دیوار آجری قدیمی به شخصیت می‌افزاید.

 

7- داستان ساختمان

مدرن با (بازسازی کردن) ساختمان امکان دارد ضروری باشد، اما تاریخچه آن هنوز اهمیت دارد. برای سازندگان ساختمان مهم خواهد بود که داستانی را که زمانی بوده است بیان کنند. برای شروع قبل از بازسازی و در تمام مراحل کار از ساختمان عکس بگیرید. به دنبال تصاویر قدیمی از کاربری دیگری از ساختمان باشید.

این یک فرصت عالی برای حفظ تاریخ محلی و افزودن ارزش به جامعه است.فرض کنید یک شرکت ساختمانی در اوایل قرن بیستم در حال بازسازی یک سایت صنعتی بود که قبلا یک شرکت نساجی و پوشاک بود. کسی می‌تواند در اینترنت برای عکس‌هایی از آثار جستجو کند و سپس ساختمان در حال فروپاشی و در حال فروپاشی را نشان دهد یا حتی تابلویی برای توضیح این دگرگونی بگذارد.

8- بازطراحی ساختمان قدیمی در رابطه با گذشته آن

انعطاف پذیرتر کردن فضاهای تجاری و مسکونی یک راه عالی برای انطباق فضاهای قدیمی با نیازهای مدرن است. این نوع نوسازی ضایعات ناشی از ساخت و سازهای جدید را کاهش می دهد و در عین حال به نفع جوامعی است که این ساختمان ها در آن خدمت می کنند. شما آنها را احیا کنید.

اکنون حفظ تاریخ فضا برای نسل های آینده مهم است. با ساختن یک ساختمان قدیمی، مردم چیز خاصی را زنده نگه می دارند و از مواد مجدد استفاده می کنند و تاثیر منفی یک تولید جدید بر محیط زیست را کاهش می دهند.

زمان هایی وجود دارد که تعمیر و جایگزینی بسیاری از عناصر ظاهر می شود، اما در نهایت این مکان برای فرد خواهد بود که خود را از رقبا متمایز می کند. در گرفتن چیزی کهنه و نو ساختن آن رضایت وجود دارد.

چگونه یک ساختمان قدیمی را برای نیازهای مدرن بازسازی کنیم؟
چگونه یک ساختمان قدیمی را برای نیازهای مدرن بازسازی کنیم؟

بازسازی ساختمان در تهران و کرج

با بهره گیری از متخصصین مجرب و تجربه آنها در معماری و دکوراسیون داخلی مسکونی، اداری، تجاری، پزشکی، طراحی داخلی، طراحی دکوراسیون داخلی، طراحی باغ ویلا و … آماده سازی محیطی زیبا و انسانی می باشد.

هموطنان عزیز همچنین با بکارگیری طراحی و نوسازی ساختمان در تهران و کرج و با هدف ارتقاء و ارتقای سطح طراحی و معماری در کشور با استفاده از مدرن ترین روش های طراحی و نوسازی با کیفیت ترین خدمات کشور را ارائه داد.

با به کارگیری نیروهای متخصص در این زمینه، طراحی دکوراسیون داخلی صفر، ساخت و ساز در تهران و کرج، طراحی ساختمان را از تا صد و هر آنچه که در ساخت ساختمان مد نظر دارند را ارائه می دهند.

کلام آخر

برای بهره مندی از خدمات مختلف بازسازی ساختمان، طراحی داخلی و طراحی داخلی ساختمان به شرکت های معتبری مانند مهندسین خانه طلایی اعتماد کنید و با درک نکات و چارچوب های اساسی معماری و با در نظر نگرفتن معماری اصیل ایرانی و بازسازی ساختمان ها، خانه رویایی خود را به بهترین شکل طراحی کنید. به ایرانی بودن و اصالت بنا توجه نکنید.

این امر باعث شده تا طرح های موجود همگی به سمتی بروند که نظر اکثر متقاضیان و مردم را جلب نکرده و از خانه، محل کار و زندگی خود ناراضی باشند. اما متخصصان مهندسین خانه طلایی با تکیه بر تخصص خود در این زمینه و در نظر گرفتن سلیقه مشتریان خود آثاری ماندگار برای مشتریان خود خلق می کنند.

شماره های تماس :

09123622765

09123622471

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس