مشاوره رایگان

رنگ طلایی در دکوراسیون داخلی

تاثیر رنگ طلایی بر دکوراسیون داخلی

رنگ طلایی در دکوراسیون داخلی

ترکیب رنگ طلایی می‌تواند جهت ایجاد زیبایی و تجمل در فضای داخلی استفاده شود. این رنگ معمولاً در دکوراسیون قرون وسطی و کلاسیک مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما در طراحی‌های مدرن نیز قابل استفاده است.

شرکت معماری خانه طلایی با ارائه مشاوه های خود میتواند بهترین رنگ را برای دکوراسیون شما درنظر بگیرد. اگر میخواهید از ویژگی ها این رنگ اطلاعات کسب کنی تا آخر این متن با ما همراه باشید.

جدیدترین ترندهای رنگ دکوراسیون داخلی را از ما دریافت کنید

رنگ طلایی در سبک کلاسیک و مدرن

رنگ طلایی در سبک کلاسیک برای لوکس کردن فضا استفاده می‌شود. در این سبک، رنگ طلایی روی منبت ها، ابزارهای چوبی و برنز پر نقش و نگار به کار می‌رود. در سبک مدرن نیز، استفاده از رنگ طلایی می‌تواند به تجمل کشیده شدن فضا منجر شود. در این حالت، رنگ طلایی برروی سطوح صاف مانند دیوارها استفاده می‌شود. به عنوان مثال، در خانه‌های مدرن با دیوارهای آجری، تنها چند آجر را می‌توان به رنگ طلایی تغییر داد یا یک قاب طلایی ساده را بدون هیچ عکسی روی دیوار نصب کرد.

تاثیر رنگ طلایی بر دکوراسیون داخلی خانه

دکوراسیون طلایی مات یا براق؟

در دکوراسیون، از رنگ طلایی به صورت مات یا براق استفاده می‌شود. در سبک مدرن، از طلایی مات به صورت مینیمال استفاده می‌شود، اما اگر بخواهیم فضا را با تمام جلال خود نشان دهیم، از طلایی براق استفاده کنیم. در کل، رنگ طلایی به عنوان یکی از لوکس‌ترین رنگ‌ها، محبوبیت بالایی در دکوراسیون دارد.

بازسازی ساختمان، طراحی داخلی، معماری و دکوراسیون داخلی همراه با مهندسین خانه طلایی

استفاده از رنگ طلایی برای سالن پذیرایی

در دکوراسیون داخلی سالن پذیرایی، استفاده از رنگ طلایی می‌تواند فضای مجللی را ایجاد کند. بهتر است این رنگ را با رنگ های آبی و مشکی ترکیب کنید، اما باید در ترکیب آن با رنگ های سرد و گرم دقت کنید. استفاده از رنگ های براق و گرم‌تر باید کم و استفاده از رنگ های سردتر بیشتر باشد.

رنگ طلایی در دکوراسیون داخلی چیست؟

ترکیب رنگ سفید و طلایی برای دکوراسیون داخلی

ترکیب سفید و طلایی برای دکوراسیون داخلی سبب میشود اتاق‌های شیک و مدرن به نظر برسند، زیرا سفید رنگی خنثی است و با رنگ طلایی همراه شده به زیبایی و استفاده‌ی بهینه‌تری دست می‌یابد.

ترکیب رنگ طلایی و قرمز در دکوراسیون داخلی

ترکیب رنگ طلایی و قرمز در دکوراسیون داخلی، در فضاهای رستورانی، از جمله ترکیبات قدیمی است. برای این ترکیب، به صورت محدود از رنگ قرمز در کوسن ها و اشیای کوچک استفاده کنید و بقیه فضا را با رنگ طلایی تزئین کنید.

ترکیب رنگ طلایی و سبز در دکوراسیون داخلی

ترکیب رنگ طلایی و سبز در طراحی داخلی فضاها، جذابیت و آرامش را به همراه دارد. استفاده از رنگ سبز در کنار رنگ طلایی، فضا را زیبا و آرامش بخش می‌کند، به خصوص در فضاهای کلاسیک. همچنین، استفاده از پارچه‌های مخمل سبز نیز می‌تواند این ترکیب را تکمیل کند.

مکمل_های طلایی در دکوراسیون داخلی خانه

رنگ طلایی در دکوراسیون داخلی چیست؟

استفاده از رنگ طلایی در دکوراسیون اتاق خواب

استفاده از رنگ طلایی در دکوراسیون اتاق خواب منجر به احساس آرامش می‌شود. این رنگ می‌تواند در اکسسوری‌ها، کوسن‌ها و پرده‌ها استفاده شود. در صورتی که لوازم اتاق خواب ساده باشد، می‌توان از کاغذدیواری طلایی برای دیوار استفاده کرد.

استفاده از رنگ طلایی در دکوراسیون آشپزخانه

استفاده از رنگ طلایی در آشپزخانه به میزان کمی توصیه می‌شود. می‌توانید از این رنگ برای نوارها در اطراف کابینت یا سرامیک نصب شده در وسط کابینت استفاده کنید. در صورتی که آشپزخانه شما به نور کافی نمی‌رسد، اضافه کردن رنگ طلایی به فضا زیبایی خاصی به آن می‌بخشد. برای ایجاد جذابیت در آشپزخانه با رنگ طلایی، می‌توانید دیوار زیر پنجره را به رنگ طلایی مایل به زرد و بقیه دیوارها را رنگ کرم روشن پوشانید.

همچنین، می‌توانید پرده‌های آشپزخانه را به رنگ عنابی و عسلی و لوستر سقف را به رنگ زرد و طلایی انتخاب کنید. برای تکمیل دکور آشپزخانه، می‌توانید یک گلدان سرامیکی سورمه‌ای با گل‌های قرمز روی اوپن یا کابینت قرار دهید. در طراحی دکور آشپزخانه و سالن غذاخوری با نور کم، ترکیب رنگ طلایی با سفید را به کار ببرید. این ترکیب می‌تواند دکوراسیون شیک و بی نظیری را ایجاد کند.

تاثیر رنگ دکوراسیون داخلی

چوب پرده طلایی در دکوراسیون داخلی

برای ایجاد فضای گرم و زیبا در اتاق نشیمن، می توانید از چوب پرده های طلایی رنگ استفاده کنید. فقط کافیست آنها را با اسپری مخصوص رنگ کنید تا فضا بهتر به نظر برسد.

استفاده از رنگ طلایی در دکوراسیون داخلی حمام

استفاده از عناصر طلایی در حمام می‌تواند به دکوراسیون آن زیبایی و جذابیت بیشتری ببخشد. با سفید کردن دیوارها و سنگ روشویی و افزودن عناصر طلایی، می‌توان فضای حمام را دو برابر زیبا کرد. شیرآلات و آیینه همچنین می‌توانند با استفاده از رنگ طلایی زیبایی حمام را افزایش دهند.

کف و دیوارها: گزینه‌های کاشی‌های طلایی براق یا مات می‌توانند فضای حمام و سرویس بهداشتی را زیبا و لوکس کنند. رنگ طلایی می‌تواند به همه اندازه‌های حمام و سرویس بهداشتی بزرگ یا کوچک، جلوه بدهد. در فضای بزرگ، می‌توانید از کاشی‌های براق استفاده کنید و در فضای کوچک می‌توانید کاشی‌های کمی مات‌تر را انتخاب کنید.

سقف: سقف فضایی مانند اتاق پذیرایی باید با نورپردازی جذاب و طیف رنگی کاشی‌های کف حمام و دیوارها هماهنگ شود.

تجهیزات : تجهیزات حمام و سرویس بهداشتی با تناژ طلایی مانند شیرآلات، روشویی، وان حمام، توالت‌فرنگی، قفسه‌های نگهدارنده حوله و کابین‌های زیر روشویی می‌توانند به راحتی در دسترس باشند. استفاده افراطی از این رنگ در حمام و سرویس بهداشتی نه تنها تاثیر بدی ندارد، بلکه فضا را مجلل‌تر نمایش می‌دهد. ترکیب این رنگ با مکمل‌های آن، علاوه بر جذابیت، فضا را به شکلی مدرن‌تر نمایش می‌دهد.

تاثیر رنگ طلایی در دکوراسیون

کتابخانه‌های طلایی در دکوراسیون داخلی

تغییر دکوراسیون فضای خانه می‌تواند از طریق ایجاد یک کتابخانه مینیمال طلایی در هال و پذیرایی آغاز شود. این اقدام سبب ایجاد یک اثر هنری در خانه می‌شود و فضای دلنشینی را به وجود می‌آورد.

رنگ طلایی دکوراسیون جدید

مکمل‌های طلایی در دکوراسیون داخلی خانه

رنگ سفید: دکوراسیون منزل با ترکیب سفید و طلایی گرمابخش بسیار جذاب خواهد بود. از این ترکیب رنگی در اتاق نشیمن، آشپزخانه و اتاق خواب استفاده کنید تا جلوه‌ی دلپذیری به فضا ببخشید.

رنگ مشکی: ترکیب دکوراسیون مشکی و طلایی برای فضاهای مختلف، مانند اتاق نشیمن، اتاق کار خانگی، حمام مدرن و سرویس بهداشتی، جذاب و فلسفی به نظر می‌رسد. این ترکیب رنگی باعث می‌شود فضاها به طور کلی جذاب‌تر و زیباتر به نظر بیایند. دکوراسیون مشکی به عنوان رنگی کلاسیک و ساده اما شیک و شیک به نظر می‌رسد و ترکیب آن با رنگ طلایی، طراحی بی‌نظیری را به ارمغان می‌آورد.

رنگ قرمز: رنگ قرمز در دکوراسیون طلایی گذشته، نماد ثروت و قدرت بوده است. اکنون این ترکیب را می‌توان در اتاق نشیمن، آشپزخانه و اتاق خواب استفاده کرد.

رنگ ارغوانی: ترکیب رنگ‌های ارغوانی و طلایی جزء انتخاب‌های محبوب بانوان است. این ترکیب رنگ برای اتاق نشیمن، اتاق خواب و محیط کار بسیار زیباست. با زیاد شدن تناژ بنفش در رنگ ارغوانی، فضای شما زیباتر و تجملی‌تر خواهد شد.

سخن پایانی

رنگ طلایی در دکوراسیون منزل در گذشته محبوب بوده است. اما امروزه، با رایج شدن سبک مدرن، استفاده از این رنگ به شکل متفاوتی در چیدمان منزل رواج پیدا کرده است. رنگ طلایی از دسته رنگ‌های گرم به حساب می‌آید و برای بهره‌برداری کامل از خصوصیات آن، باید با ترکیب مناسب با سایر رنگ‌ها استفاده شود. در این مقاله،  به باید ها و نباید های استفاده از رنگ طلایی اشاره شد و همچنین ایده‌هایی برای استفاده از این رنگ در بخش‌های مختلف منزل ارائه شده است.

همچنین  برای دریافت مشاوره دکوراسیون داخلی خانه ، بازسازی خانه و طراحی داخلی مسکونی با بهترین شرکت دکوراسیون تهران در تماس باشید.

09123622471

09123622765

تماس